Закарпатські артисти з АКіМ успішно виступили на теренах Угорщини (фото)

У легендарному угорському містечку Маріаповч, де знаходиться унікальна святиня – Повчанська чудотворна ікона, до якої приходять з усього світу за зціленням, на центральній площі Папи відбулося яскраве мистецьке свято з нагоди вшанування національних надбань Угорщини.
Серед найпопулярніших – порцелянова мануфактура, виробництво токайських вин, паприкашу, ковбас, фруктових брендів, тортів, солодощів.
І, звісно, запальні угорські танці – вербункош і чардаш.
Керівництво міста виголосило вітальну промову, відтак відбувся гусарський парад, насичена концертна програма, виставка народної творчості, спортивні змагання, ігри та приготування гуляшу.
У межах транскордонного співробітництва на запрошення організаторів у концертній програмі взяли участь творчі колективи та викладачі Академії культури і мистецтв.
Ансамбль народного танцю “Кольори Карпат” під керівництвом заслужених працівників культури України Михайла Шютіва та Єлізавети Бабяк майстерно та естетично виконав низку яскравих хореографічних композицій із елементами перформансу й карпатських інтонацій, подарувавши гарний настрій, тепло, емоції присутнім. А виступ викладачки Мар´яни Матейко – переможниці багатьох пісенних національних і міжнародних конкурсів, яка виконала популярні українські народні пісні, своїм потужнім голосом зірвала шквал емоцій. Їй підспівували та щиро аплодували.
Ректорка АКіМ Наталія Шетеля у своїй короткій промові зазначила, що «міжнародне співробітництво робить нас сильнішими, бо дає змогу доносити до світу унікальну культуру українського народу, знайомити з нею. Нині у нас одна мета і ціль – перемога у війні, що з кожним прильотом і вибухом руйнує прекрасну країну, життя і долі. Тому ми кажемо мовою пісні і танцю: друзі, підтримайте нас на шляху до миру, бо разом долати цей відповідальний і нелегкий шлях легше».
На завершення ректорка подякувала угорцям за гуманітарну допомогу Україні та побажала міцного здоров’я, добра і чистого неба над головою.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *