Doc.ua запис до лікаря

Закарпатське село хочуть стерти з карти України

сміттєзвалище барвінок“Маленьке село Закарпаття Виноградівського району – Хижа, хочуть стерти з карти України, засипавши його сміттям. З думкою народу ніхто не рахується. Але ж обираємо їх ми , а вони продають нас разом з рідною землею не даючи ніякого шансу на вибір, ніяких гарантій. Обходячи закони можновладці виноградівської ради та керівництво хижанської – нехтують думкою громади. Хочуть побудувати сміттєзвалище на невеликій кількості землі , що нас годує”, – звертаються до “Трибуни” місцеві мешканці.

Районним керівництвом розроблено Програму поводження з твердими побутовими відходами у Виноградівському районі на 2014-2019 роки. І як  виявилося, що земельна ділянка біля села Хижа найкраща для сміттєвого полігону. Та чи  була врахована думка жителів села щодо цього питання? І чи справді, це місце відповідає всім стандартам для сміттєзвалища?

Андрій Любка, голова Виноградівської РДА на днях озвучив плани щодо будівництва полігону твердих побутових відходів неподалік села Хижа. За тиждень до цього він приїздив в саме село, зустрічався з мешканцями   села. За  його словами депутати надали згоду на геологічні дослідження. Але ж не на саме будівництво полігону? І говорилося про 15 Га, а не про 40, як затверджено.

На сільських зборах «за»  проголосувало лише ті, хто  має родинні зв’язки і  ті, хто в деякій мірі залежить від сільського голови Івана Гайдука. І це одиниці, всі ж інші були проти. Адже, які б привілеї не надавали (15 млн. грн на п’ять років), це  нічого не значить  поряд з тим, яку це несе загрозу для здоров’я мешканців. Також,  голова Виноградівської РДА говорив про  те,  що ніякої екологічної загрози немає, але все ж  таки вона є, тому що на попередніх полігонах сміття просто стоїть, і  з ним  ніхто нічого не робить.

Також треба сказати про те, що про самі сільські збори ніхто не знав. Жителі села випадково дізналися про них лише за день до зборів.

Голова РДА говорив при засіданні сесії міської ради, що вразі відмови на надання цього полігону чиновниками Хижанської сільради, цими землями зможе розпоряджатися сусіднє селище Королево. Жителі ж села відверто заявляють:  «Королево ці землі не викорчовувало і не обробляло, так що не їм і вирішувати. А якщо вже королівчани хочуть розпоряджатися мільйонами, то нехай і виділяють місце і під полігон твердих побутових відходів в межах земель свого селища».

Взагалі ці 40 ГА постійно здавалися жителям села в оренду. Та останні роки встановили непомірну ціну і тому ця земля пустувала. Слід врахувати, що на цій території знаходиться і сільське  пасовисько, а поруч сільськогосподарські угіддя селян, на яких завжди росли екологічно-чисті продукти. Тож  тепер селянам не вирощувати нічого, якщо збудують сміттєзвалище?

Державний кордон

В декількох метрах, від цієї земельної ділянки знаходиться державний кордон України і    будь-які забудови тим паче які створюють екологічну небезпеку, навіть не біля самого кордону, а й в прикордонній смузі можливі лише з дозволу  Державної прикордонної служби України, регулюється Законом «Про державний кордон України» (1991). З приводу саме цього положення в селі було заборонено відкрити завод для мінеральної води, з дотриманням всіх гігієнічних та харчових стандартів. Що вже говорити про можливі бази туризму і інші підприємства, які заборонені в зв’язку з прикордонною смугою.
Питання корупції, маніпулюваннями стосовно втрати робочого місця в школах, дитсадках і інших структурах, вже зовсім інша тема, яка теж має значення.

Відомо одне! Свідомі жителі села не залишать це просто так, бо їм не потрібні гроші і  якісь привілеї!  Вони прагнуть здорових і повноцінних нащадків, народження і формування яких не можливе з забрудненим навколишнім середовищем!

 

Закарпатська обласна

державна адміністрація

Головне управління

держсанепідслужби

Закарпатської області

 

жителі села Хижа,

Виноградівського району,

Закарпатської області

 

Скарга

 

Звертаємо вашу увагу на дії осіб, що здійснюють роботи на території сільської ради з метою організації та виконання робіт по будівництву полігону твердих побутових відходів, що відбувається без необхідних погоджень та відповідно без проведення громадських слухань, як це передбачено законом України. Довідавшись, що саме буде будуватися  на цій території, мешканці занепокоїлися можливим негативним впливом даного об’єкту на умови їх проживання. Жителів села ніхто не попереджав про вказане будівництво та екологічні наслідки вказаної діяльності. Заява про екологічні наслідки діяльності, що передбачається Законом України “Про екологічну експертизу”, на момент початку  організації будівництва опублікована не була.

Звертаємось до вас з проханням надати роз’яснення з приводу законності проведення  будівництва. Здійснити перевірку законності виділення земельної ділянки під будівництво та наявність висновків екологічної експертизи для даного об’єкту, провести перевірку законності дій осіб, що причетні до організації та виконання робіт, не надавати дозволу на розміщення полігону, який становить підвищену екологічну небезпеку до опублікування заяви про екологічні наслідки діяльності, отримання позитивних висновків екологічної експертизи.

Зобов’язати виконавців робіт представити документи щодо виділення земельної ділянки, надання дозволів, в тому числі органів охорони державного кордону оскільки будівництво в прикордонній смузі, погодження будівництва чи проведення експертизи проекту будівництва полігону твердих побутових відходів та на території села.

З повагою, жителі села Хижа, Виноградівського району

Закарпатської області

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *