Закарпатське подружжя художників матиме персональну виставку у Києві (ФОТО)

Закарпатське подружжя художників матиме персональну виставку у Києві (ФОТО)

24  квітня 2015 року в Музеї сучасного мистецтва України (Київ, вул.Фрунзе, 41) відкриється “ВЕСНА НА ДВОХ” – персональна виставка українських художників з Закарпаття Івана та Лариси Бровді.

Яскраві представники закарпатської школи живопису відкриють виставку та вперше у столиці представлять понад 50 робіт із останнього періоду своєї творчості. Цей проект входить до музейного циклу “Сімейні цінності – Родинні зв’язки”.

Глядачі матимуть унікальну можливість поринути у світ традицій закарпатської школи малярства, який тісно пов’ язаний із естетикою народної культури і, разом з тим, наділений нестримним прагненням до експерименту та фантазій. Часто-густо серйозні, філософські інтонації митців переплетаються із доброзичливою іронією і жартом. Водночас, за словами директора Музею Оксани Коваль, “усі роботи подружньої пари, яка вже шістдесят років разом, пронизані любов’ю до рідного краю і до життя, вони позитивні і життєствердні. Кожна робота несе свій особливий заряд енергії, випромінює добро і злагоду, наче закликає нас усіх до миру у душі та миру у світі”.

БРОВДІ 2

“Народний художник України Іван Бровді з Мукачева – самодостатня і неординарна креативна особистість, знакова творча постать у вітчизняному художньому просторі сьогодення. Він – майстер велелюдних живописних фігуративних композицій. Колоритні сценки побутування земляків – селян і лісорубів, ковалів і вівчарів, їх будні і свята, яскрава обрядовість залишаються в центрі мистецької уваги автора. Ці полотна з панорамним перспективним розгортанням планів, складають барвистий калейдоскоп народного життя.

Лариса Бровді 1

Тема жінки є незмінною супутницею всієї творчості Лариси Бровді. В полотнах авторки часто зустрічаються зображення світлосяйних, легких видовжених жіночих постатей у вбранні пастельних відтінків. У сенсі її творчості   вони є символами витонченої шляхетності і високої духовності, носіями незміряних моральних вартостей, об’єктом і джерелом любові. Художниця своєю легкою рукою відкриває вікно у магнетизуючий малярський  “жіночий” світ, звідки “струмує” утаємничене світло – промені віри, сумління, добра, любові і злагоди”, – зазначає мистецтвознавець з Ужгорода Олена Приходько.

Маленьких глядачів на відкритті виставки чекатиме сюрприз, вони зможуть скористатися трафаретами деяких робіт художників і за домопогою кольорових олівців спробувати наблизитися до оригіналу, а також поспілкуватися із самими митцями.

На відкритті також буде презентовано каталог творів художників. І вже за доброю традицією, на вас чекає теплий прийом у Музейному дворику із гарячим узваром і креативним кулешем.

 

Виставка триватиме: з 24 квітня до 31 травня 2015 р.

Відкриття: 24.04.15 о 18.00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *