Закарпатське Міндоходів попереджає, що податок сплачуватиметься за квадратні метри, які перевищують пільговий розмір

багатоповерхівкаДо кінця 2013 року фізичні особи власники житлової нерухомості за бажанням проводили звірку кількості своїх об’єктів нерухомості та розмірів їх житлової площі. Протягом цього часу тривало формування реєстру платників податку на нерухоме майно та взяття їх на облік. Платниками податку на нерухоме майно на сьогодні є понад 250 закарпатців.
Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року вступила в силу норма Податкового кодексу, згідно з якою житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі і нерезидентів), оподатковується. Оподатковуватимуться будівлі, які відносяться до житлового фонду, а саме – житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах. Президентом України було підписано Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості», який на початку липня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні, та яким сплату податку для фізичних осіб було відтерміновано на 2014 рік.
Для зручності платників законом переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку нараховуватиметься пільга. Так, не сплачуватимуть податок власники квартир, якщо їх загальна житлова площа не перевищує 120 кв. м. Для власників будинків «пільгова площа» визначена у розмірі 250 кв. м., знову ж таки – незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа. Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 кв. м., він також не сплачуватиме податок на нерухомість. Однак, фахівці Міндоходів зазначають, якщо об’єкти оподаткування використовуються власниками для одержання доходів, тобто надаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності, пільга на них не поширюється. Фізичні особи повідомлення про сплату податку отримуватимуть до 1 липня.
Ставки податку будуть диференційовані.
Для власників:
– квартир – не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п) за 1 кв. м. , житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, у разі перевищення ставка становитиме 2,7 % м.з.п за 1 кв. м.;
– будинків – не більше 1 відсотка м.з.п. за 1 кв. м., житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, у разі перевищення – 2,7 % м.з.п за 1 кв. м.;
– квартир та будинків – 1 відсоток м.з.п. за 1 кв. м., житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, у разі перевищення – 2,7 % м.з.п за 1 кв. м.
Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *