Закарпатська ОДА волає про допомогу

Закарпатська ОДА волає про допомогу

ОДАЗакарпатська ОДА звернулася до Уряду з приводу критичної ситуації із забезпеченням населення краю скрапленим газом
Нині область забезпечена «балонним» газом для побутових потреб краян лише на 7 відсотків від річної потреби.
Як повідомила заступник директора департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Галина Руснак, реалізація скрапленого газу для побутових потреб населення, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року, здійснюється через спеціалізовані аукціони. Останній такий спецаукціон відбувся 25 березня п.р.  Закуплений тоді скраплений газ був повністю реалізований населенню в травні. За словами посадовця, з тих пір закарпатці не можуть придбати «балонний» газ законним шляхом і це призводить до соціальної напруги, адже із 605 населених пунктів області 188 не газифіковані. Окремі громадяни вирішують проблему, купуючи скраплений газ на автомобільних газозаправних станціях. «Це небезпечно та категорично заборонено нормативними актами, адже може призвести до нещасних випадків з фатальними наслідками», – наголошує Галина Руснак.
Нині ПАТ «Закарпатгаз» є монополістом на ринку скрапленого газу в краї. «Аукціонний комітет, створений спільним наказом Мінекономрозвитку та Міненерговугілля України, визначив це товариство єдиним покупцем скрапленого газу для побутових потреб населення області. Хоча від Закарпаття пакет документів Аукціонному комітету подавали ще чотири підприємства. Водночас, через технічні можливості, ,,Закарпатгаз” реалізовує скраплений газ лише в чотирьох із тринадцяти районів: Виноградівському та Міжгірському і частково в Тячівському та Рахівському. До мешканців інших районів «балонний» газ для побутових потреб взагалі не надходить», – наголосила Галина Руснак.
Додає проблем у цьому питанні й те, що Аукціонний комітет вимагає купувати  лише планові обсяги такого газу. «Покупець подає заявку на той обсяг скрапленого газу, який доведений йому Аукціонним комітетом, а не той, який потребує область. В іншому разі покупець не допускається до участі в аукціоні. Таким чином реальні потреби споживачів області повністю нівелюються, – каже посадовець і зауважує, –   комітет працює не прозоро: на офіційних сайтах результати аукціонів не публікуються».
Нині ціни на скраплений газ також потребують врегулювання. У травні п.р. його вартість зросла у понад три рази – із 3199 грн. за тонну до 10576 грн. Це призведе до зростання ціни такого газу для населення. «Його вартість складатиме близько 600 грн. за один балон. Водночас розмір субсидії для малозабезпечених верств населення на придбання скрапленого газу становить в поточному році 156 грн. Отже населення при отриманні субсидії готівкою не зможе забезпечити себе «балонним» газом», – зазначила Галина Степанівна.
Посприяти у вирішенні проблеми та нормалізувати ситуацію із забезпеченням закарпатців скрапленим газом, облдержадміністрація 31 липня п.р. звернулася листом до прем’єр-міністра України. За тиждень керівник Уряду доручив Мінекономрозвитку, Міненерговугілля та Мінсоцполітики розглянути лист Закарпатської ОДА та поінформувати.  «До нині відповіді облдержадміністрація не отримала», – повідомила заступник директора департаменту економічного розвитку та торгівлі Галина Руснак.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *