Закарпатська облрада б‘є на сполох через долю аеропорту «Ужгород»

Закарпатська облрада б‘є на сполох через долю аеропорту «Ужгород»

 

У ході першого пленарного засідання 9 сесії облради ухвалено рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо фінансування видатків із забезпечення аеронавігаційним та радіотехнічним обладнанням ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород».

Документ направлено до Державної авіаційної служби України та Державного підприємства обслуговування повітряного руху України.

Йдеться про необхідність внесення змін до Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року для забезпечення у 2018 році аеронавігаційним та радіотехнічним обладнанням Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» .

У Зверненні зазначається, що «відповідно до Плану організації виконання Указу Президента України від 26 травня 2017 року № 146/2017 «Про заходи, пов’язані із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України», схваленого на засіданні Кабінету Міністрів України 14.06.2017, передбачено Мінінфраструктури сприяти за участю органів місцевого самоврядування розробленню ефективних інструментів стимулювання авіаперевізників до виконання рейсів з аеропортів, що перебувають у комунальній власності, до аеропортів держав – членів Європейського Союзу, у тому числі аеропортів, до яких рейси раніше не здійснювались. Виконання зазначеного завдання Плану визначено як «невідкладне».

Закарпатське обласне комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт Ужгород» засновано на спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області і підпорядковане Закарпатській обласній раді.

Стратегією розвитку Закарпатської області до 2020 року визначено завдання щодо модернізації ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород».

Обласна рада спільно з обласною державною адміністрацією зацікавлені у діяльності авіапідприємства та постійно вживають заходів, що спрямовані на збереження діяльності ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород», поліпшення умов його функціонування, підвищення рівня безпеки авіаперевезень та сертифікаційної придатності інфраструктури аеродрому, відповідності її нормам ICAO.

З обласного бюджету забезпечується фінансова підтримка та навчання персоналу авіапідприємства, погашення заборгованості із заробітної плати працівникам аеропорту і спожиті комунальні послуги, придбання техніки та обладнання тощо. Постійно проводиться робота із залучення коштів для відновлення інфраструктури аеропорту. Упродовж 2016 – 2017 років в ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» за кошти державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з обласного бюджету реалізовано проекти із: реконструкції огорожі території; капітального ремонту будівель ТП-2 (Вогонькова підстанція), ВОХОР, накопичувача (термінала), капітального ремонту штучної злітно-посадкової смуги аеродрому. За зазначений період за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету на аеропорт було спрямовано 27,9 млн грн, у тому числі з обласного бюджету 8,6 млн гривень.

Метою Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 126, є задоволення потреб держави у забезпеченні стабільного розвитку авіаційної галузі, приведення інфраструктури 2 авіаційного транспорту у відповідність з міжнародними стандартами, забезпечення набуття Україною статусу транзитної держави з урахуванням її унікального географічного розташування.

Пунктом 12 Переліку основних завдань і заходів Програми визначено завдання із забезпечення розвитку Міжнародного аеропорту «Ужгород».

Для забезпечення аеронавігаційним та радіотехнічним обладнанням аеропорту «Ужгород» вважаємо за необхідне внести відповідні зміни до Державної цільової програми, передбачивши у заходах пункту 12 здійснення видатків з державного бюджету у 2018 році на придбання та встановлення аеронавігаційного та радіотехнічного обладнання з виготовленням проектно- кошторисної документації і проведенням її комплексної державної експертизи, передбачивши фінансування у сумі 120,0 млн гривень.

Враховуючи вищенаведене, просимо розглянути зазначені пропозиції та внести зміни до Переліку основних завдань і заходів Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року. Вважаємо, що реалізація зазначених заходів у найкоротший термін дозволить зберегти найзахідніший аеропорт держави, забезпечити його стале функціонування, відновлення регулярного авіасполучення зі столицею та іншими містами України і Європи», -йдеться в документі.

Прес-служба облради

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *