Закарпатки масово вагітніють не досягнувши 14-річного віку

циганиЗгідно зі статистичними даними 44 дівчатка з Закарпаття  завагітніли у віці 14 років і молодше, 40 з них зважилися залишити дитину, 4 зробили аборт.

Україна мало не з моменту здобуття незалежності веде боротьбу за покращення демографічної ситуації. Ймовірно, багато хто пам’ятає заклики про те, що «нас має бути 52 мільйони». Втім, на сьогодні ця боротьба проходить з перемінним успіхом. Однією з проблем, яка тісно пов’язані з демографією, вважається підліткова вагітність. Хтось каже, що років 200-300 тому народити дитину в 14 років було нормою, а 20-річна незаміжня дівчина автоматично зараховувалася до старих дів. Але на сьогодні сексуальний зв’язок з малолітньою вважається кримінальним злочином. Та й медики не вважають ранню вагітність позитивним явищем. Проте, закривати очі на проблему не можна.

“Багнет” з’ясував, де в Україні проживає найбільше жінок, які стали мамами перш, ніж отримали право голосу.

1-е місце: Закарпатська область

Для складання рейтингу використовувалися дані «Центру медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України» про кількість вагітних у віці до 18 років та вагітних в цілому, зареєстрованих в спеціалізованих медичних установах. Слід зазначити, що ця статистика збирається і зводиться один раз на рік, тому найсвіжіші цифри, якими можна оперувати, датовані 2012-м роком. Отже, за цей час в Україні було зареєстровано 653 129 майбутніх мам. З них 8992 не досягнули повноліття. При цьому в Закарпатській області завагітніло 21364 жінки, 645 або ж 3,01% з яких були молодше 18 років. Це найзначніший показник у регіональному розрізі. Згідно зі статистичними даними 44 з 645 завагітніли у віці 14 років і молодше, 40 з них зважилися залишити дитину, 4 зробили аборт.

Редакція “Трибуни” хоче зазначити, що на таку сумну статистику впливає те, що переважна кількість малолітніх породіль це особи циганської національності.

2-е місце: Кіровоградська область

2% мешканок Кіровоградщини, які дізналися про своє «цікаве положення» у 2012-му були неповнолітніми. Іншими словами, 288 з 14 339 майбутніх мам не встигли навіть відсвяткувати 18-річчя. Менше 14 років було чотирьом.

3-е місце: Чернівецька область

За рік у спеціалізованих установах Чернівецької області зареєстрували 14 191 майбутню маму. З них 274 (1,93%) – неповнолітні. 40 з них вирішили позбутися ненароджених дітей.

4-е місце: Миколаївська область

За статистикою, з усіх вагітних Миколаївської області 1,89% не досягнули 18 років. Тобто, 334 з 17703 майбутніх мам ще навіть не встигли забути, що таке школа. 58 з них пішли на аборт.

5-е місце: Одеська область

У 2012-му 1,64% (або ж 610) з 37 086 вагітних мешканок Одеської області були неповнолітніми. 79 майбутніх мам так ними і не стали.

Варто також відзначити, що найнижчі показники зафіксовані у Рівненській (0,78%), Львівській (0,81%), Волинській (1,05%), а також в Івано-Франківській (1,06%) областях. Зазначимо, що статистика не завжди дає повну інформацію про масштаби того чи іншого явища. Особливо, коли її збирають і систематизують лише раз на рік.

Але цифри, наведені вище, наводять на думку, що в сформованій ситуації, коли суспільство в основному лише засуджує вагітних школярок, які змушені ховатися від усіх на світі, шкільні уроки статевого виховання з упором на контрацепцію, вікові особливості людського організму і принципи планування родини не така вже «аморальна» затія?


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.