Закарпатгаз заявляє, що не має стосунку до підняття тарифу на газ

Закарпатгаз заявляє, що не має стосунку до підняття тарифу на газ

Впродовж поточного тижня у деяких районах Закарпаття відбулися мирні акції протесту проти підвищення цін на енергоносії.

Люди озвучують невдоволення здорожчанням електроенергії, води, газу. Однак, враховуючи, що у підсумку акцент уваги в даних заходах періодично зміщується на ціну спожитого газу та вартості послуги з розподілу, АТ «Закарпатгаз» вважає за доцільне провести роз’яснення з приводу основних моментів, озвучених мітингувальниками.

АТ «Закарпатгаз» не продає природний газ і не формує ціну на нього

Звертаємо увагу на те, що АТ «Закарпатгаз» не має стосунку до вартості газу – підприємство не має ліцензії на постачання природного газу та жодним чином не впливає на формування ціни блакитного палива. Натомість акціонерне товариство «Закарпатгаз» є оператором газорозподільних мереж, єдине в області має відповідну ліцензію та надає послуги з розподілу (доставки) природного газу споживачам на території Закарпатської області. Послуга з розподілу надається всім споживачам газу, незалежно від того, хто у них виступає постачальником.

Газорозподільні мережі — це системи газопроводів високого, середнього та низького тисків, а також вуличні та газопроводи-вводи. Їх загальна протяжність у Закарпатській області становить 7,5 тис км. Крім того, це — обладнання, споруди та об’єкти, пов’язані із роботою зазначених газопроводів (газорегуляторні пункти, станції електрохімзахисту тощо).

Наше підприємство несе відповідальність за безперебійну та безпечну доставку газу газовими мережами всім споживачам регіону. Для цього організовано та забезпечено роботу аварійно-диспетчерської служби 104, щоденне обслуговування мереж, ремонт та модернізацію газопроводів, встановлення та повірку лічильників газу, облік спожитого газу, сервісне обслуговування споживачів тощо.

АТ «Закарпатгаз» ніколи не забирав газопроводи у свою власність, а лише приймав на обслуговування (баланс)

Нині газопроводи на Закарпатті залишаються у державній та комунальній власності (міст, сіл, селищ). Твердження про зворотне поширюють популісти, які не несуть за свої слова жодної відповідальності.

Отже, АТ «Закарпатгаз» утримує мережі в справному стані, забезпечує безаварійний та безперебійний тиск (наявність) газу перед газовими приладами споживачів, несе відповідальність за стабільну роботу наданої в обслуговування газової мережі.

Понад 1000 фахівців АТ «Закарпатгаз» забезпечують щоденне утримання та обслуговування всієї газорозподільної системи, незалежно від форми власності. Фахівці підприємства мають спеціальні знання, працюють здебільшого у ненормованому графіку, часто – в умовах підвищеної небезпеки.

Плата за розподіл газу – це не плата «за трубу», як сьогодні часто її називають. Натомість це складний технологічний процес, який має свою собівартість, забезпечується спеціалізованими структурами та фахівцями. Саме завдяки роботі операторів газорозподільних мереж досягається безпечне та безаварійне газопостачання кожного споживача, – повідомили у Пресслужбі АТ «Закарпатгаз».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.