Закарпатець проінспектував вибори в Грузії

цендраКореспондент видання “Трибуна” Роман Цендра був присутнім на вчорашніх  місцевих виборах в Грузії .

Його було запрошено спостерігачем на одну із дільниць (N70) в м.Батумі (Автономна Республіка Аджарія в складі Грузії ).

Ось як він описує виборчий процес у цій країні: “Вибирали в органи місцевого самоврядування- а саме районних та міських депутатів( по мажорітарці та партійних списках), мерів міст( тільки в 13-ти містах , в т.ч. і в м.Батумі), голів місцевих адміністрацій (!!!) .

Голів місцевих адміністрацій вибирає громада району ,а не призначає президент. Суттєва різниця між виборами в Україні та виборами в Грузії . По перше- члени комісії ( їх 13-ть) не від кандидатів ,а від держави і всі на платній основі, по друге- захист від фальсифікації значно вищий , в рази: а) щоб виборець не міг два рази проголосувати йому на руку наноситься прозора рідина ,яка тримається на руці біля 24-годин і світиться в ультрафіолеті. Перед входом в дільницю стоять два представники ДВК з двома спостерігачами і спеціальним пристроєм освітлюють руку виборцю, б) на реестраційному бланку на якому перед отриманням бюлетеня розписується виборець є відскановане фото виборця, в) бюлетень пропечатується членом комісії прямо перед виборцем ( решта невикористаних бюлетенів залишаються непропечатані, щоб унеможливити винос пропечатаного бюлетеня за межі ДВК), г) перед киданням в урну бюлетенів виборець їх ставить в спеціальний конверт і вже закритий конверт кидає в урну для голосування( якщо в конверті більше ніж допустимо бюлетенів на одного виборця, то всі бюлетені які є в конверті при підрахунку голосів-вважаються недійсними).

До речі агітація в Грузії заборонена за 8-м годин до початку виборів( в цьому випадку проводилась агітація до 23:59 суботи). Кількість депутатів в столиці Аджаріі-Батумі складає 25 чоловік ( із них 10 по мажорітарці і 15 по партійним спискам)”.

Місто Батумі має 180 тисяч населення, що майже в два рази переважає населення Ужгорода. Зате в нас депутатів 60, що більш ніж в два рази випереджають Батумі.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *