“Загартовані війною” здійснили зимове сходження на Говерлу (відео)

“Загартовані війною” здійснили зимове сходження на Говерлу (відео)

12 лютого група військовослужбовців Збройних сил України від оперативного командування “Захід”, “Північ”, “Південь”, “Схід” сухопутних військ , військово-морських, повітряних сил, десантно-штурмових військ, сил спеціальних операцій, а також військових капеланів здійснила зимове сходження на найвищу точку України – гору Говерла. Експедицію назвали «Військовий похід –  загартованих війною», на правій руці учасників для розпізнання було наліплено червону стрічку.

Військовослужбовці відпрацювали тактику дій в складних умовах місцевості при низьких температурах для готовності оцінювати обстановку по прийняттю рішень і плануванню бою,провели радіотренування.

На висоті 2061 м над рівнем моря було розгорнуто стяги Збройних сил України, оперативних командувань сухопутних сил ЗСУ, громадських організацій учасників бойових дій на сході України.

На вершині військові капелани на чолі з Димитрієм Присяжним провели молебень за цілісність і Мир в Україні та за воїнами Збройних Сил України, інших військових формувань, добровольцями, які загинули захищаючи нашу державу, згадали майора Віталія Постолакі, котрий в цей день, 5 років тому (12.02.2015), віддав життя за Україну під Дебальцеве. Учасниками походу в горах було становлено  образ святої Богородиці, яка з висоти піднебесся охоронятиме Україну від путінського окультного впливу.

До проведення заходу долучилися і рятувальники Рахівської гірської пошуково-рятувальної групи (начальник Павло Молдавчук), котрі в несприятливі погодні умови, забезпечили безпечний підйом військовослужбовців. 

Після спуску в гостинному дворі “Серце Карпат” відбулися вечеря та нагородження учасників, яке провів представник ОК “Захід” полковник Микола Журавльов.

Хочеться зазначити , що  ініціювали захід “Українська військова організація Спас -23” та  “Українська асоціації інвалідів АТО”, “Українська асоціації інвалідів АТО в Закарпатській області”, спілка УБД “Хто, якщо не ми”.

Навчання пройшли за підтримки з боку начальника генерального штабу – Головнокомандувача Збройних сил України генерал-полковника Р. Хомчака та першого заступника начальника генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенанта С.Наєва, начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-лейтенанта О. Грунтковського, командувача військ оперативного командування “Захід” генерал-лейтенанта О. Павлюка.

Окрема подяка за допомогу Чопському міському голові Валерію Самардаку.

Павло Федака

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *