За минулий тиждень на Закарпатті зросла кількість захворілих на кір

За минулий тиждень на Закарпатті зросла кількість захворілих на кір

Про це повідомив прес-центр ОЦЗ в Закарпатській області.

За останній тиждень станом на 14.12.2018 року в Закарпатті зареєстровано 174 випадки кору, що на 23% більше, ніж за попередній тиждень (174 проти 142 випадків). Як повідомила завідувач відділу епідеміологічного нагляду і профілактики інфекційних захворювань ДУ “ЗОЛЦМОЗ” України Вікторія Тимчик, серед захворілих діти до 17 років складають 71% (124 вип.), а дорослі – 29% (50 випадків). Половина захворілих дітей (64 випадки) віком від 1 до 9 років. При чому, 49 діток (майже дві третини) не мали жодного (!) щеплення проти кору.
Госпіталізації потребували 115 осіб, що становить 66% захворілих. Зареєстровано 6 важких форм перебігу кору, в тому числі 4 у дітей. За оперативними даними, із 174 хворих не мають щеплень проти кору 66%.

Зафіксовано випадки у Тячівському районі, Перечинському, м.Мукачеві та Мукачівському районі, м.Ужгород, Іршавському та Хустському районах.

З початку 2018 року, станом на 14.12.2018 в області зареєстровано 4 463 випадків кору (354 на 100 тисяч населення). Серед захворілих 3 531 дитина до 17 років (79%) та 932 дорослих (21%).

За оперативними даними, із загальної кількості захворілих не мають щеплень проти кору 71% хворих.

Протиепідемічні та профілактичні заходи в області тривають.

Область повністю забезпечена вакцинами проти кору: якісні і ефективні вакцини КПК наявні в усіх кабінетах щеплень області.

Якщо у кабінеті щеплень вашого медзакладу кажуть, що вакцин немає — терміново повідомте про це головного лікаря, а також обласне управління охорони здоров’я: телефон: (0312) 23-25-62, e-mail uoz@uoz-zak.gov.ua, сайт http://uoz-zak.gov.ua/.

Єдиний спосіб запобігти ускладненням або смерті від кору — вакцинація. Наша область входить в перелік областей з найвищими показниками захворюваності (по співвідношенню на 100 тисяч населення). В зоні ризику перебувають абсолютно усі діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення.

Дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору, а у разі хвороби — рятують від смертельно небезпечних ускладнень.

Вакцинуватись за Національним календарем щеплень чи надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі із груп ризику — військові, учасники ОСС, студенти, освітяни і медики.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *