Categories Новини

Янукович cказав Кирилу не лізти в політику, а Філарет та Володимир троєкратно розцілувалися

філарет“Ми не допустимо використання церков і релігійних організацій деякими політичними силами у своїх вузьких інтересах, –сказав Янукович у п’ятницю на “урочистій академії з приводу 1025-річчя Хрещення” в палаці “Україна.  – Це стосується також і закордонних центрів, які через релігійні організації іноді прагнуть впливати на внутрішньополітичну ситуацію в Україні. Адже йдеться про питання національної безпеки держави”.
В дипломатії у більшості випадків напряму імен не називають, але натякають конкретно. Очевидно, що Янукович мав на увазі Москву і Кремль, бо більше ніяких центрів, які б через релігійні організації пхали носа в українську політику, не існує. УГКЦ підпорядкована Святому Престолу, але останні Папи не мішають мух з котлетами і не намагаються використати вплив церкви, щоб розбудувати в Україні Pax Romana.
Очевидно, що настирливість та недоброзичливість московських “друзів” допекли вже і Януковича, і він дав зрозуміти, що його відданість “канонічному православ’ю” не слід використовувати для відправлення різних політичних та бізнесових потреб.
На відміну від 2008 року, коли під час візиту до Києва Вселенського та Московського Патріархів Варфоломія та Олексія II тодішній український президент Ющенко попросив Київського Патріарха Філарета пересидіти урочистості десь у схроні, цього разу Предстоятель УПЦ КП бере участь в усіх державних урочистостях – і в академії в “Україні”, і у відкритті в Мистецькому арсеналі виставки “Велике і вічне”.
Під час виставки відбулася ще одна неординарна подія. Патріарх Філарет та Предстоятель УПЦ МП Митрополит Володимир троєкратно розцілувалися, що мало продемонструвати, що ворожнеча між цими двома гілками українського Православ’я – у минулому. Ця інформація, напевно, вже пробилася крізь товщу броньованого потягу, яким до Києва мчить Патріарх Кирило, і навряд чи вона додала доброго настрою цьому генератору та консерватору розділення Української Церкви, бо, якби не Москва та міцна хватка Кирила, УПЦ МП та УПЦ КП вже давно б об’єдналися.

Олег Медведєв, Блоги, УП

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *