Як виглядає люстрація зі стін парламенту

Кілька тижнів тому аналітичний відділ ГО «Всеукраїнська Люстрація» підготував таблицю (яку Ви бачили на вуличних інформаційних щитах) про статистику голосування народних депутатів за проект Закону «Про очищення влади» – люстрацію. Приємною несподіванкою стали сотні відгуків і звернень, які ми досі отримуємо. Переважно Ви запитуєте: “Чому так само широко не оприлюднюється статистика голосувань щодо інших, не менш важливих законопроектів?”

Охоче йдемо назустріч Вашим побажанням. Оскільки всі ми, українці, є роботодавцями народних депутатів і гроші на їх утримання платимо зі своїх кишень, то наше завдання як дбайливих господарів – наглядати, щоби депутати – наші наймані працівники – старанно виконували свої прямі обов’язки. А обов’язки народного депутата визначено в статті 24 закону «Про статус народного депутата України». Кожен охочий може знайти повний перелік цих обов’язків на сайті ВРУ. Нагадаємо найголовніші.

Отже, народний депутат зобов’язаний:

– захищати інтереси виборців і держави;

– бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради;

– особисто брати участь у голосуваннях;

– додержуватись вимог трудової дисципліни.

На жаль, ще досі ми звертаємо увагу більше на те, хто кого перебазікає на телевізійних ток-шоу, у кого які знаменитості у чільній десятці списку, чия реклама міцніше “за душу бере” чи хто на кого чорніший замовний бруд виллє. Але куди важливіше – знати, як наші обранці виконують свої прямі трудові обов’язки (за що ми їм платимо).

ГО «Всеукраїнська Люстрація» дослідила ефективність роботи депутатів при голосуваннях за ключові проекти законів, які відповідають актуальним вимогам Революції Гідності, захищають інтереси виборців і держави. За допомогою наведених тут таблиць кожен зможе визначити, наскільки ефективно працює його голос, відданий за якусь певну політичну силу. На превеликий жаль, констатуємо, що під час багатьох голосувань коли рішення не вдається ухвалити, необхідну кількість голосів не додають саме представники ДЕМОКРАТИЧНОЇ КОАЛІЦІЇ.

голосування по силовикам

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *