Категорії Новини

«ЯК НЕ ПОТРАПИТИ В ТЕНЕТА ЗЛИДНІВ»

як не потрапитиЧи існують в нашому, сучасному світі люди, які не хотіли б мати гроші? Ми всі розуміємо, що для благополуччя, для досягнення цілей, для навчання і для відпочинку, вони є необхідними. Але якщо з дитинства в людині закладено негативне ставлення до грошей, то навіть підсвідомо він боїться стати заможним.

Так, великі гроші – це незнайомий стиль життя, велике випробування і відповідальність. У деяких сім’ях з дитинства дітяхзароджують думку, що бути бідним – це норма. «Так живе багато чесних людей!» І подорослішавши, для такої людини стати заможним – це рівноцільно зраді сім’ї, звичному укладу життя і підштовхує його стати «нечесною» людиною. Тому, краще: «Нехай погано, але зате мені так спокійніше і звичніше». Нажаль так людина, може загнати себе у справжню прірву або на самий кінець бідноти. А вибратися із подібних ям зовсім не просто. Звичайно, великі гроші чесним шляхом заробити дійсно важко. Але жити добре, чи не бідно, гідно – хочеться майже усім. Чи кожен чоловік здатний стати багатою людиною? Якщо людина твердо вирішила заробляти, то для початку вона повинна розібратися, для чого їх гроші, і що вона з ними буде робити? Отримати велику суму мало – треба навчитися утримувати гроші. Потрібно вміти завжди в необхідний момент твердо говорити зайвому – «ні!», розвивати в собі соціальні вміння, інакше мати великі гроші небезпечно (або самі віддасте, або хтось забере)!

Час від часу, мені доводиться стикатися з демонстрацією «мислення жебрака». І всякий раз, коли я бачу цю «заразу», хочеться написати про це, але все ніяк не доходили руки.

Отже, що ж таке «мислення жебрака» і чому ця зараза шкідлива для свого носія?Уявіть собі жебрака. Людину, у якої немає нічого або майже нічого. Якому не до жиру , а головне бути б лише живим. Який не думає про те, як розбагатіти, але зате панічно боїться втратити ті крихти, які у нього є.Свідомість такої людини деформовано досить сумним чином. Світ представляється йому вкрай неприємним і небезпечним місцем, де їжі, грошей та інших благ на всіх не вистачає. Тому все життя – боротьба, всі навколо тільки й чекають, як у тебе чогось відняти або на тобі нажитися. А крім того, для «мислення жебрака» характерна заздрість і неприязнь до тих, хто хоч трішки більше має.

Ось анекдот, цілком характеризує «мислення жебрака», з часів революції:

«Онучка декабриста чує восени 1917 року на вулиці гучний шум і посилає служницю дізнатися, в чому справа. Та повертається і каже, що відбувається революція.

– Ой як добре! Мій дідусь теж хотів влаштувати революцію. А піди дізнайся, чого хочуть?

Повернувшись, служниця каже:

– Хочуть, щоб не було багатих.

– А мій дідусь хотів щоб не було бідних. »

Чим поганий такий склад розуму? Та саме тим, що більшість людей прагнуть до того«щоб не було багатих». Життя-боротьба, постійний пошук підступу і нелюбов до багатих призводять до того, що людина навіть не намагається вибратися з убогості, поліпшити своє становище. Він і не вірить, що таке можливо, боїться, що його обдурять нацьому шляху, і не готовий ризикнути своїми останніми копійками. Та гірше за все, що він буде демотивувати тих, хто спробує поліпшити своє становище. Крім того, саме «мислення жебрака» сприяє веденню бізнесу не на довгострокову перспективу, а «на хапок».

«Мислення багатого» – навпаки, танцює від достатку. У нього є гроші, а навіть якщо їх немає, є впевненість у тому, що завтра вони будуть. Світ повний можливостей, грошей вистачить на всіх, ними не шкода поділитися, ними не страшно ризикнути, люди навколо доброзичливі і з ними здебільшого приємно мати справу.

На сьогоднішній день справжніх жебраків залишилося не так багато. Але те ж саме «мислення жебрака» нерідко демонструють люди, аж ніяк не голодуючі.

Наприклад, на будь-якому форумі, де обговорюються знайомства, обов’язково рано чи пізно зав’язується дискусія про те, чи повинен чоловік платити за каву або за обід дівчини. А то раптом вона тільки того і чекає, щоб нажитися на чоловікові? Капучіно з рогаликом за його рахунок вип’є, а в ліжко з ним не ляже – а 20 або 40грн на її каву вже витрачені. Як гадаєте, хто зазвичай висловлює цю точку зору і хто її радісно підтримує – люди з мисленням багатія або люди з мисленням жебрака?

Той самий склад розуму часто можна побачити там, де проходить якийсь конкурс ідей або обговорення ідеї. Обов’язково з’являється купа коментарів, які звинувачують тих, хто проводить конкурс, в бажанні нажитися на чужих мізках, привласнити чиюсь ідею, не заплативши і т.п.Причому, що характерно, чим голосніше людина кричить про бажання організаторів нажитися на його ідеях, тим слабкіше і неякісніше його ідеї зазвичай виявляються. А тямущі люди або беруть участь, якщо їх влаштовують умови, або не беруть участі, якщо умови їх не влаштовують – але не скиглять і не скаржаться.

Ах, так. Ще одна вірна ознака жебрака саме в Мережі – боязнь когось похвалити. А то раптом я йому ненароком зроблю рекламу, він на цьому наживеться, а я – ні?! І ще жебрак дуже-дуже підозріло ставиться до чужих похвал. Якщо Вася хвалить Петю – напевно це комерційна реклама, проплачена Петриком. І про всяк випадок треба обов’язково про це голосно заявити, щоб Петя з цього не міг нажитися.

Підводяч підумки скажу, що бажання стати заможним, все ж мало кому вдається втілити в реальність. Чому? Тому-що, залучати до себе гроші заважає виховання і комплекси, закладені в нас з дитинства, жалість до самого себе, скарги на те, що життя до нас несправедливе: І батьки винні, і друзі, і колеги з начальством. Повірте, ніхто не ставав багатим тому що щось хотів комусь довести. Наш менталітет змушує людей безглуздо витрачатифінанси на те, щоб справити враження на оточуючх. Навіщо? Адже це не зробить нікого щасливим і скоріш за все думка оточуючих про вас не стане кращою. Якщо ви отримуєте менше, ніж потрібно, щоб «дотягнути» до наступної зарплатні, то думайте про те, як більше заробити, а не як економити на всьому і менше витрачати.

Ну а в якості теми для роздумів пропоную вам помізкувати про те, як мислите і як поводитеся ви самі – як жебраки або як заможний?І до чого призводить Вас така манера мислити?

Якщо ми ставимо перед собою високі цілі, то необхідно підвищувати рівень своїх знань, набувати нового досвіду, прагнути освоїти, відкрвати нове, вивчати. Дія, тільки дія! Ставте перед собою реальні цілі, на досягнення яких вам потрібні кошти. Це допоможе вам заробляти гроші. Інакше мрія, так і залишиться тільки мрією. Не бійтеся ризикувати. Вкладайте свої гроші і отримуйте дивіденди.

Не турбуйтеся через невдачі, сприймайте їх як самий безцінний досвід!

Людмила Куклшин

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *