Як іршавський міліціонер Раїсу Горбачову охороняв…

Цими днями майор міліції у відставці  Борис Юлійович Ломага з Іршави святкує свої поважні 50 років. Особовий склад та рада ветеранів і пенсіонерів Іршавського райвідділу міліції щиросердечно вітають шановного ювіляра, зичать йому міцного здоров′я, щастя, удачі, добра та  Божої благодаті на многая літа!

 Ломага

 Коли постало питання вибору професії для Бориса Ломаги, то він спочатку працював завідувачем сільського клубу у селі Хмельник. Працівники міліції часто навідувалась  у село для охорони громадського порядку під час проведення культурно-масових заходів.

 Через рік Борис Ломага вирішив сам піти працювати у міліцію. Спочатку працює міліціонером патрульно-постової служби в Іршавському відділенні охорони. Основним завданням працівників позавідомчої охорони відділення було запобігання розкраданню матеріальних цінностей. Під час служби у нічний час перевіряли сторожову охорону заводів, фабрик, колгоспів, торгових точок,  які в ті часи потужно працювали. Фактично кожного чергування працівники охорони виявляли дрібні злочини, які за час чергування були розкриті.

 Згодом Борис Ломага вступає на навчання у Львівську середньо-спеціальну школу міліції. Будучи курсантом, його задіюють на охорону громадського порядку під час проведення Ігор доброї волі у Москві. Всіх задіяних на охорону розставили по постах, а Ломазі доручили охороняти першу леді СРСР Раїсу Горбачову, яка разом із дружиною французького президента оглядали картинну галерею. Раїса Максимівна  була справжнім еталоном краси, в особі цієї тендітної жінки весь світ бачив радянських жінок.

 Через два роки Ломага повертається в Іршавський райвідділ міліції, де працює старшим інспектором паспортного столу. Працював у чудовому колективі з Йоланою Кізляк, Ганною Завадяк, Василем Проданом.

 Борис Юлійович пройшов декілька  служб за період роботи у міліції. Працював дільничним інспектором з обслуговування Загатянської сільської ради. В цей період  у віддалених селах Загатянського куща скоювались в основному крадіжки та хуліганки, а тому у Бориса Юлійовича було багато роботи. Майже всі вихідні він проводив у селі.

 Він був дуже відповідальною людиною, хорошим аналітиком, будь-яку справу доводив до кінця, а тому невдовзі його переводять на посаду дізнавача. В один час йому довелось розслідувати хуліганку на трикотажній фабриці у с.Білки. Двоє раніше судимих у нетверезому стані своїми діями зірвали роботу цеху та нанесли тілесні ушкодження п»ятьом жінкам із адміністрації фабрики.  Справу було доведено до суду, хуліганів було засуджено до реального терміну покарання.

 У дізнанні Борис Ломага довго не затримався,  так як його професійні здібності помітили і перевили на посаду слідчого. Будучи слідчим, розслідував кримінальну справу, де семеро неповнолітніх скоювали крадіжки із магазинів у м.Іршава  та сусідніх сіл. Під час слідства 6 неповнолітніх було арештовано. Адвокати, яких винаймали батьки, робили все, щоб своїх дітей з-під варти звільнити. Але Борис Юлійович дотримувався закону і справа була доведена до суду, де кожний із них отримав по заслугам.

 Був один період, коли в селах Ільниця та Осій було багато не розкритих злочинів. Щоб змінити оперативну обстановку в даних населених пунктах, керівництво райвідділу приймає рішення призначити на посаду старшого дільничного інспектора Бориса Ломагу. Йому доводилось на цій дільниці навіть самому порушувати кримінальні справи. Був випадок, коли у селі Осій у сільському клубі під час вечору відпочинку місцеві хулігани вчинили бійку. Маючи досвід роботи у слідстві, Борис Юлійович протягом 10 днів провів слідство і дану кримінальну справу направив до суду.

 Він умів кожного вислухати, дати слушну пораду. Через деякий час його призначають начальником чергової частини Іршавського районного відділу міліції.

Дотепер не може забути деякі свої чергування. Адже черговий постійно знаходиться в епіцентрі всіх подій у районі. Йому доводилось серед ночі піднімати по тривозі весь особовий склад, коли ще не було мобільних телефонів і дзвонили навіть до сусідів працівників міліції.

 У званні майора міліції Борис Ломага вийшов на заслужений відпочинок. За весь період служби його неодноразово відмічали різним нагородами. Нині, знаходячись на заслуженому відпочинку, він працює у відділі кадрів Іршавського абразивного заводу, займається спортом, відвідує басейн.

 Віта Горзов

Іршавський РВ УМВС


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.