Як фабрикували справу проти закарпатського лікаря Біляка

 

Звернення прокурора області Петруні Л.А. до голови Апеляційного суду Крегула М.М. про направлення справи на розгляд в інший суд першої інстанції не було задоволеним. Справу було направлено судді Фазекошу О.В. Пройшло декілька тижнів. Я не отримав від судді ні про те, що справу взято на розгляд, ні повідомлення про дату досудового розгляду. Довелося навідатися до судді Фазекоша. «Що ви хотіли?»,- запитав мене суддя юного віку не встаючи із-за столу. І тільки коли я назвав своє прізвище піднявся, простягнув мені руку через стіл, посміхнувся і сказав: «Дуже приємно». «Скажіть, будь ласка, коли буде розгляд справи?»,- запитав я. «Я вашу справу розглядати не буду, я відмовився». «Чому?»,- запитую. «Ви оперували мого батька». «Хіба вам це може помішати прийняти справедливе та законне рішення?». «Вашу справу передано судді Заревій».

біляк

Іду до судді Заревої. На дверях написано: «Зарева Наталія Іванівна». «Невже це дочка Івана Івановича?»,- подумав я. Як тільки я відрекомендував себе, тут же запитав: «Моя справа у Вас?». «У мене, але я від неї відмовлюся». Я уже ні про що не розпитував, Повернувся і увірвався в кабінет голови Ужгородського міськрайонного суду Домницького В.В. Увірвався дійсно, бо у приймальні мені сказали, що він зайнятий. Це вже був 8-й рік судових процесів. Після запевнення, що суддя Зарева буде розглядати мою справу, я відкланявся. Так не хочеться описувати ведення судових засідань, і всього того, що собі дозволяла по відношенню до мене суддя-жінка Наталія Зарева, але аудіозапис я все таки надіюся, що отримаю. Єдине про що скажу: «Наталія Іванівна, невістка Івана Івановича Зареви, не дивлячись на неодноразові вимоги направити справу на повторну судово-медичну експертизу за межі області, всіляко відхиляла і не задовільняла наші з адвокатом Валерієм Жуком вимоги. Чому вона так робить я довго не міг зрозуміти. Згодом мені пояснили, що суддя Зарева ще повинна пройти затвердження, чи прийняти присягу і вона не хоче мати непорозуміння з керівництвом Апеляційного суду та прокуратурою, тим більше, що її чоловік прокурор Берегівського району. Ось так і знаходився я між наковальнею і молотком майже 10 років. Не корумповані судді Ужгородського міськрайонного суду мене виправдовують, а судді апеляційного не приймають рішення ні винуватий, ні не винний і направляють справу на дорозслідування.

Суддя Зарева теж не винесла рішення, хоча по третьому епізоду, на який вказала прокуратурі суддя Мишанчук Н.С., і свідки, я маю на увазі фахівці патологоанатоми, урологи та медична література, в тому числі і чіткі рисунки лімфатичної системи в атласах, окрім фахівця не лімфатичних, а кровоносних судин Левчака Ю.А., вказували на те, що при операціях на яєчку та сім’яному канатику не може бути пошкоджений лімфатичний колектор, бо він знаходиться в грудній клітці і тому, таке оперативне втручання не приводить до лімфостазу нижньої кінцівки, тим більше через 4 місяці після операції. Наталія Іванівна часто не давала мені висловитися, натомість спілкувалася не в залі засідань з мамою «постраждалого». Слово постраждалого взяв я у лапки, бо гістологічне дослідження теж має певний відсоток похибки і не виключено, що пухлинний процес додатку яєчка помилково діагностовано як запальний. Запальний процес додатку або виліковується, або нагноюється і гній проривається через шкіру калитки назовні. Цього не сталося протягом 4-х років.

грабнер

Чим закінчиться розгляд справи суддею Заревою я не міг знати. Та мені казали і судді, і працівники прокуратури, і адвокати, що рішення вона не прийме, дотягне до декретної відпустки і доведеться справу розглядати по новому. Так і сталося. Суддя останнього дня перед декретною відпусткою задовольнила вимогу направити на повторну судово-медичну експертизу за межі області. Я не вимагав направити справу в конкретну СМЕ, щоб не думали, що у мене там є домовленість. І направила справу суддя Зарева в Донецьк. Направити то направила, але не докінчила справу ні вона, ні її помічниця чи секретар, яка влаштувалася на іншу роботу і справа ще довго залишалася в Ужгородському міськрайонному суді. Звернення до голови суду Домницького В.В. не допомогли. І уже коли головою суду був обраний Данко В.Й., який мене запевнив, що зателефонує Заревій і попросить її дооформити справу і відправити в Донецьку СМЕ, справа все таки була відправлена, хоча було уже мало надії що вона звідти повернеться. Та, дякувати Богу, судові медексперти провели експертизу і зуміли відправити її в Ужгородський міськрайонний суд. Судове засідання призначено на 18 листопада цього року. Надіюся, що розгляд справи не буде мати затяжний характер, адже уже немає кому із прокуратури вимагати незаконних та несправедливих рішень. Мабуть моя безпідставна та незаконна кримінальна справа, як мені кажуть, має бути зареєстрована в Книзі Гінеса України. Немає у прокуратурі Бенци, чую люстрований Петруня, Хіля … Залишаються неілюстрованими, мабуть поки що, голова Апеляційного суду Крегул, ті ж Мішанчук, Дроботя, Стан, Вотьканич, Боднар, Кондор… Та це не єдині, кому не місце в судовій системі.

Не буду описувати подробиці, але не місце В Ужгородському міськрайонному суді Придачук О.А., для якого закон його жінка, яка, бачите, попросила, щоб прийняв рішення на користь головного лікаря ЗОКЛ ім. А.Новака Яцини, її роботодавця. Не місце там і Фазекошу О.В., і Малошу В.В., прислужникам корупціонера Яцини. Колись я писав статті під заголовком «Чи будуть нечестивці покарані?» Багато з них покарані Всевишнім, я б міг написати їхні прізвища і кару, яку несуть, але напишу тільки одне: «Не я їм просив кару, я їх тільки попереджав, та вони так і не порозуміли за що їх наказано. Замість того, щоб покаятися перед Богом і вибачитися перед тими, кому спричинили зло, продовжують свої гріховні дії». Вкотре пишу: не думаєте про свою душу, подумайте про долю дітей ваших.

Яцина привів до соблазну гріхом, якщо не сотні, то десятки людей. Це йому дало матеріальні вигоди, які до духовності не мають жодного відношення. Він багатьом копає яму і не задумується над тим, що сам в неї потрапить, точніше, він уже давно в гріховній ямі. Судячи з усього, Яцина і не думає з неї вибиратися. І як не дивно, допомагають йому у цьому влада. Спочатку влада, яку на Закарпатті організувало СДПУ(о), згодом помаранчева. І тут не можу не зупинитися. Соратник Януковича у 2004 році Яцина використав для збереження себе на посаді головного лікаря свого сусіда по Мукачеву, чи родича, не знаю, Гаваші О.О., заступника голови ОДА Віктора Балоги. Сприяв цьому і Попович М.А. Яцина у той час зрадив вперше свого добродія Шніцера. Та хто зрадить один раз, той зрадить і вдруге, і втретє… Про це я вже писав. І підтверджує Яцина цю аксіому і тепер. Виявляється, якби не Шніцер, то Яцина був би святим керівником. Це Яцина твердить тепер, коли Шніцер лежить і в переносному, і в прямому сенсі слова. Усі недоліки в роботі Яцини, обумовлені Шніцером. Чомусь цей розумник цього не казав, коли Шніцер займав посаду начальника управління ОДА. Не бачив Яцина, що творить Шніцер, а Шніцера задовольняло те, чим йому компенсувала змія, яку пригрів на своїх грудях, як він казав. Чим заліпив Яцина Шніцеру очі догадатися не важко. Хлопчик для биття Яцина, тримав камінь за пазухою усі роки. Та і Шніцер не тільки недооцінив Юрика, але і переоцінив свої можливості. Надіявся він не на Господа, а на своїх партійних керівників, розраховував на довгий час перебування на посаді начальника управління. Дійсно, людина предполагає, але Бог розполагає. Не придають вагомого значення цим словам теперішні земні божки. Їх не вчать ні Святе Письмо, ні совість, бо не мають її, не вчаться вони і на своїх помилках. Думаю повернутися до цієї теми в одному із наступних номерів газети.

Яцина оприлюднює мотиви залишення на посаді головного лікаря. Він ще все надіється на князів людських. Один із них, він же основний, Гаваші  О.О., «БЮТівець» який тут же після обрання у 2010 році Президентом України Януковича був призначений Надзвичайним і Повноважним Послом України в Словацькій Республіці. Чому я на це звертаю увагу, дізнаєтесь шановні читачі в наступному номері.  Думаю, що цей покровитель Яцини, як і всі такі як він, підлягає люстрації. Він можливо спробує захищати Яцину через депутатів Верховної Ради від Закарпаття братів Балог. Та я впевнений, що вони не будуть захищати хабарників таких як Яцина і протидіяти боротьбі з корупцією. А в тім, чорт не спить, коли своє колотить. Боротьба з корупцією в медицині області, як показано досвідом зі Шніцером, не тільки можлива, але і необхідна. Нечестивцям не місце в охороні здоров`я області.

Степан Біляк.

Карпатська Україна

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *