Винна візитівка Закарпаття (відео)

4 тис. Гектарів землі- саме стільки на Закарпатті займають виноградники. Цього сезону в області розраховують зібрати понад 23 тис. тонн урожаю. Ароматні напої, які виготовляють з  Закарпатського винограду славляться не лише в нашому краї, а  й далеко за його межами. В одному з винних погребів в Ужгородському селищі Середнє, виробляють понад 10 різних сортів. Як з винограду роблять напій Богів дивіться у наступному сюжеті.

Винні погреби в Середньому – візитівка Закарпаття. Жоден турист, який подорожує нашим краєм, не оминає цієї  архітектурної пам’ятки. Побував тут і пан Василь, гість з Праги.

Чоловік працює кінорежисером,  вже думає над тим, аби зняти тут фільм. Каже, винні погреби   – унікальне місце, адже підвали існують  з 1557 року. Збудували їх полонені турки  за наказом  національного героя Угорщини    Іштвана Добо. Про це свідчить кам’яна табличка біля старого входу в підземелля, що збереглась  і по наші часи.

Підвали протяжністю 4 км, з них сьогодні використовуються тільки два. З невідомих причин  деякі входи до  цього підземельного лабіринту замуровані. Що за стінами,  знає один Бог, розповідають працівники погребу. Викопані підвали в туфі – породі вулканічного походження. Через капіляри породи в підземелля постійно проникає свіже повітря. Це дуже важливо для витримки вина. Кожен з проходів має свою назву, працівники поділили їх на вулиці, ось,  до прикладу,  молоде вино, що ще в  процесі бродіння,  можна знайти на вулиці Арвайка. А доглядає за ним пані Оксана,  інженер-хімік, працює в погребі вже не один десяток років.Поділилася пані Світлана  своїм секретом молодості:  вживає тільки молоде вино бурчак. Середнянське, Ізабелла, Іршавське. 10 різних сортів виробляють тут винороби.

Та це не порівняти з  колишніми часами, коли виробляли 27 сортів вина. Адже вино проходить довгий путь виготовлення, бродіння, витримки. Прямо з величезних бочок, що в погребі, відправляється на завод, де  його фасують  у  пляшки,  звідти  на прилавок у магазин. Однак продавати можуть таку  розкіш тільки в магазинах Середнього. Директор каже: значно розширився б спектр роботи, якби напій можна було постачати в магазини принаймні області. Та коштів на таку ліцензію не вистачає.

м-студіо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.