Вийшов шостий випуск наукового збірника Закарпатського музею народної архітектури і побуту

Вийшов шостий випуск наукового збірника Закарпатського музею народної архітектури і побуту

Шостий випуск наукового збірника Закарпатського музею народної архітектури і побуту вийшов друком в ужгородському  видавництві Олександри Гаркуші.

Книга сформована за результатами пошуково-збиральницької та науково-дослідної роботи наукових співробітників музею. До неї ввійшли матеріали  семінару  «Проблеми збереження традиційного гончарства», що проводився в музеї торік 27 листопада в рамках реалізації грантового проекту «Стежками традицій закарпатської кераміки» від Українського культурного фонду. Матеріали семінару згруповані в окремий розділ, що вмістив 10 наукових статей про розвиток гончарної справи на Закарпатті, Лівобережному Поліссі, Опішні, а також збереження та експонування кераміки у європейських музеях.

  • Свої наукові розвідки представили співробітники музеїв, науково-дослідних інститутів та вищих навчальних закладів Ужгорода, Львова, Чернівців, Києва, Харкова, – розповідає директор ужгородського скансену, кандидат історичних наук Василь Коцан. – Усі матеріали об’єднані в дев’ять розділів: «Історія створення та перспективи розвитку музеїв», «Фондові колекції та експозиції музеїв», «Проблеми збереження, реставрації та консервації музейних об’єктів», «Традиційне народне житло, одяг і промисли», «Календарна і родинна обрядовість, народні знання та світоглядні уявлення», «Громадський побут», «Усні історичні дослідження», «З рукописних джерел», «Хроніка».

Те, що це грунтовне видання, свідчить список його авторів. Серед них – кандидати і доктори наук, музейні співробітники, краєзнавці, майстри народного мистецтва, художники, педагоги, журналісти, студенти. До більшості статей подано розлогі додатки у формі фотографій, таблиць, схем, рисунків, діаграм. Рецензентом виступив Ярослав Джоганик, кандидат мистецтвознавства, кандидат філологічних наук, доцент, директор Музею української культури у Свиднику (Словаччина).

Безумовно, що збірник приверне увагу тих, хто цікавиться традиційною народною культурою і розвитком музейної справи. Адже його матеріали й покликані допомогти у збереженні, відродженні та подальшому розвиткові культурної спадщини українського народу.

Василь НИТКА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *