Військовослужбовець із Дніпра поділився враженнями екстремального сходження на Говерлу (відео)

Військовослужбовець із Дніпра поділився враженнями екстремального сходження на Говерлу (відео)

Українські військовослужбовці та представники НАТО піднялися разом на Говерлу. Союзницький міжнародний зимовий похід із назвою «Загартовані війною» провели вперше. Усього у заході взяли участь 32 воїни з різних підрозділів. Серед них зв’язківець повітряного командування «Схід», головний сержант військової частини у Дніпрі Антон Кондратюк.

Антон Кондратюк із Бердичева. У 2014 році пішов добровольцем у Збройні Сили, відтоді служив у різних підрозділах. У Дніпрі у військовій частині повітряного командування «Схід» служить другий рік. Багато уваги приділяє фізичній підготовці. Каже: коли командувач запропонував взяти участь у міжнародному зимовому поході, радо погодився.

У поході взяли участь українські військовослужбовці з усієї країни, а також їхні колеги з НАТО – представники США, Литви і Канади. 15 лютого вони вирушили з міста Рахів і здійснили підйом на Говерлу.

Антон підійматися вперше, каже, снігу було по пояс. Учасників походу супроводжували рятувальники. Антон вважає, мета походу – згуртувати команду та перевірити власну фізичну й психологічну витримку.

«Коли залишається 700 метрів, і тебе здуває вітром при температурі -24 градуси, коли у тебе шарф примерзає до обличчя і ти його не можеш зняти, бо отримаєш за 10 хвилин обмороження, – тут є також моральна складова цього підйому. Ми одне одного підтримували, давали ту руку, на ділянках, де було важко піднятися», – сказав боєць.

Антон Кондратюк розповідає: піднятися змогли не всі учасники групи, але більшість виконали завдання. На вершині розгорнули прапори, заспівали гімн України, провели молебень за загиблими воїнами й за тими, які продовжують боронити державу.

«Емоції надзвичайні. Я всім би бажав, бо активний спорт, відпочинок, правильний, здоровий спосіб життя, відкриває людину по-новому», – зазначив учасник походу.

За його словами, схожий похід планують й наступного року. Каже: він обов’язково долучиться.

“Суспільне”

/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.