Відзначення 75-річчя Карпатської України відзначення на державному рівні

Відзначення 75-річчя Карпатської України відзначення на державному рівні

карпатська уСлід зауважити, що закарпатські депутати звернулися до керівництва держави ще у 2011 році з приводу 75-річчя, яке відзначать вже завтра, у суботу, 15 березня 2014 року.

«Проголошення Карпатської України, – зазначається у зверненні, – було найвищим проявом волі українського населення Закарпаття, засвідчило його прагнення до свободи, бажання жити державним життям, ще раз продемонструвало перед усім світом, що у Закарпатті живуть українці, які бажають мати свою державність разом з братами з Великої України. Це прагнення вони ще раз підтвердили восени 1944 року на з’їзді Народних комітетів Закарпатської України, прийнявши маніфест про возз’єднання з Радянською Україною».

Як ідеться у зверненні, незважаючи на короткочасне існування Карпатської України, ця подія мала велике історичне значення не лише у житті закарпатських українців, а й усього українського народу.

Депутати Закарпатської облради наголошують на тому, що потребують загальнодержавної уваги заходи з відновлення та реконструкції місць і будівель, у яких відбувалися історичні події, пов’язані з проголошенням та збройним захистом Карпатської України. На їхнє переконання, слід активізувати наукові дослідження, вивчення та об’єктивне висвітлення цих подій, увічення пам’яті їхніх учасників.

«Враховуючи звернення громадян, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, Закарпатська обласна рада просить розглянути питання щодо відзначення 75-ї річниці проголошення Карпатської України на загальнодержавному рівні. Проект указу Президента України з цього питання додається», – йдеться у зверненні депутатів обласної ради.

Нагадаємо також, що у суботу, 15 березня о 13.00 на Красному полі розпочнеться масштабне Віче.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *