Відставку Олексія Петрова з посади голови Закарпатської облради зумовила тверда позиція учасників бойових дій (відео)

Відставку Олексія Петрова з посади голови Закарпатської облради зумовила тверда позиція учасників бойових дій (відео)
Павло Федака розповів про підводні течії процесу відставки голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова.
Експерти можуть розповідати про підкилимну змову Балоги і Петьовки у результаті якої зняли з посади голову Закарпатської облради Олексія Петрова, але на практиці цей процес не відбувся би без твердої позиції учасників бойових дій, які жорстко попередили силовиків про недопустимість перешкоджання проведення сесії облради.
Позиція атовців була зумовлена двома факторами: вигнанням з приміщення належного облраді Закарпатської організації політв’язнів та репресованих, ліквідацією Петровим проекту «Реабілітовані історією» та намаганням влади ліквідувати обласний госпіталь ветеранів війни.
Сесійний зал обласної ради був зачинений, але ключ до нього «дістав» Андрій Шекета, він же координував діяльність депутатів з проведення сесії облради, адже у багатьох його колег трусилися коліна, в очах був страх та невизначеність і вони не вірили у можливість проведення засідання. Присутність учасників бойових дій надала їм впевненості.
Формально Олексій Петров «згорів» на шкурному питанні Команди Балоги (злиття 15 обласних медзакладів), але причини його відставки знаходяться значно глибше. Не буду їх перераховувати. Торкнуся тільки одного моменту. Коли на липневій сесії облради відправляли у відставку його заступників з партій «Європейська солідарність» та «Батьківщина», Олексій Петров мав також скласти мандат і вимагати від новоствореної більшості у складі Слуг Народу, Команди Балоги, ОПЗЖ, За Майбутнє, КМКС підтвердити його легітимність новим голосуванням, але цього не сталося і на своїй посаді генерал залишався на «пташиних правах». Коли у Петрова виникли протиріччя з партнерами по коаліції, то апелювати до здорового глузду не було сенсу. Позиція Балоги була наступною: «Якщо коаліція не може вирішити моє питання, то нахрєна мені така коаліція?». Залізобетонний аргумент. В результаті з Петровим залишилися крім Слуг лише КМКС та За Майбутнє.
Відставка Олексія Петрова є потужним ударом по іміджу Слуг Народу на всеукраїнському рівні і президентська політсила докладе максимум зусиль для політичної «стабілізації» ситуації в Закарпатті.
Хто буде наступником Петрова? Головуючий на сесії Володимир Чубірко не вніс у порядок денний питання призначення нового голови Закарпатської обласної ради, отже втратив стратегічну ініціативу для очолення органу місцевого самоврядування.
Ясно, що Офіс Президента безпосередньо втрутиться у ситуацію і буде «кувати» нову коаліцію на основі «Слуга Народу» – «Рідне Закарпаття», за умови головування Слуг. Хто з депутатів від президентської політсили може претендувати на пост голови Закарпатської облради – Олексій Іванчо, Роман Сарай, Петро Добромільський.
Найближчим часом політична напруга на Закарпатті не спадатиме.
Не треба було Олексію Петрову чіпати політв’язнів і репресованих. Негоже їх було виселяти з приміщення Закарпатської облради.
Не треба було ліквідовувати редакційно-видавничу групу обласної Книги «Реабілітовані історією.
Не зрозумів він, що це Наша Земля – це Наші Герої і українська громадськість краю та учасники російсько-української війни не вибачать йому приниження тих, хто відсидів у сталінських таборах по 10-25 років.
Сьогодні Олексія Петрова відправили у відставку. Хай його діяльність на посаді голови облради буде застереженням наступникам.
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *