Відомий вчений відвідав Мукачівщину (ФОТО)

У Кальник на Мукачівщині приїхав Туряниця. Той самий! Котрому нещодавно сповнилося 85, але, попри все, він залишається веселим парубком і завзятцем на всіх фронтах. Недарма на його дорозі ніби випадково з’являються молоді стрункі дівчата…

КАЛЬНИК 1З ним прибули інші почесні громадяни села – брати Михайло, Дмитро, Павло Федаки. Приязно зустрічав ужгородську делегацію на ганку своєї школи директор Василь Гасинець, педагогічний колектив, учні. Візит культурологічних сил викликало давно задумане шкільне духовне свято «Мистецтво слова і книги». А на першому місці були непересічні твори і видання народної творчості ювіляра Туряниці, що найперше в невтоленній роботі своїй акцентується на добротворстві і добротворцях. Тепло, скажімо, називається один із його творів – «Фіалочка і ягідка-суничка, які дівчатками колись були». Або другий – «Про пухнасту кицьку Сімку». Недарма й місцеві доброчесні діти їх залюбки інсценізували на такому рівні, що Юрій Дмитрович непомітно змахнув скупу парубоцьку сльозу. Ці видання та книга «Про весну красну і Великдень» стануть експонатами колоритного народознавчого музею. Як і видання Товариства «Просвіта», яку незмінно протягом 24-х років очолює Павло Федака. Він теж привіз сюди масу нових видань та ініціатив щодо розвитку просвітянського руху в Мукачівському районі. Його цілком у цьому підтримували брати – видавець Дмитро Федака і Михайло Федака – знаний педагог вищої школи, художник і літературознавець, а також культуролог Олена Мішко та викладач вищої школи і волейболіст світового рівня Іван Скрябін.
Головне в усіх культурних та духовних пошуках – це «любити ближнього, як самого себе», непохитно впевнений вчений-фольклорист, педагог і літературознавець Ю.Туряниця, а з ним і знані на весь світ вихідці з зеленого Кальника брати Федаки. Цим рефреном пронизана вся їхня плідна творчість і книговидавнича діяльність. Ювіляр, наприклад, написав понад сотню статей, змістовні книги «Колядки Закарпаття», «Легенди Карпат», «Пісні наших предків».
Привернув увагу всіх поетичний талант Івана Козака – літератора з Перечинського району. Цементував спілкування творчих сил голова сільради Андрій Рошко – відмінний знавець сільської історії, живий і добрий чоловік. Тому і ожило в школі життєдайне тепло рідного вогнища.
– Дякую Богу, що ми володіємо словом, але слово має бути добрим, – підсумував Юрій Туряниця, ніби дав рецепт на швидке одужання знавіснілій Україні.
Василь ЗУБАЧ

КАЛЬНИК 3 КАЛЬНИК КАЛЬНИК 5

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Одна відповідь до “Відомий вчений відвідав Мукачівщину (ФОТО)”

  1. ШАНОВНА ГРОМАДА ЗАКАРПАТТЯ! ЗВЕРТАЄМОСЬ ДО ВАС З ПРОХАННЯМ ПРО ПІДТРИМКУ НАШИХ ДІЙ, СТОСОВНО КЕРІВНИКА ОБЛАСНОЙ РАДИ В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ, БАЛОГИ ИВАНА ТА БРАТКИВ. МИ НАРОДНА РАДА БУДЕМО ПРОВОДИТИ ЛЮСТРАЦІЮ ЦІХ ХАБАРНИКІВ, ЗДИРНИКІВ ТА МІЛІОНЕРІВ, ЯКІ КАТУЮТЬ ТА ПРОДАЮТЬ ЗАКАРПАТТЯ. ЛЮСТРАЦІЯ БУДЕ ПРОВОДИТИСЬ БІЛЯ ОБЛАСНОЙ ОДМІНИСТРАЦІІ (ПЛОЩА НАРОДНА 4) В м. УЖГОРОДІ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ, 28 ТРАВНЯ 2014 РОКУ О 14:00 ГОДИНІ. ЗАПРОШУЄМО УСЮ ГРОМАДУ ЗАКАРПАТТЯ ПРИЙНЯТИ УЧАСТЬ. З ПОВАГОЮ Громадська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *