Watsons UA

Відбулися урочистості з нагоди 20 річниці створення Ужанського нацпарку

Відбулися урочистості з нагоди 20 річниці створення Ужанського нацпарку

З нагоди 20 річниці створення Ужанського НПП 3 жовтня 2019 року в Закарпатській обласній адміністрації відбулась міжнародна науково-практична конференція «РОЛЬ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИХ ТЕРИТОРІЙ У ЗБЕРЕЖЕННІ ПРИРОДНИХ І ЕТНОКУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ ТА У ВПРОВАДЖЕННІ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ». Конференції передували вітання від колег, науковців, екологів, керівництва Закарпатської ОДА та Мінекоенерго. Свої щирі привітання колективу Ужанського НПП висловили голова Всеукраїнської екологічної ліги Тимочко Тетяна Валентинівна, представники Підкарпатського Воєводства (Польща) Маріуш Троян, НП Полоніни (Словаччина) Марян Гіч, Мірослав Бураль, директор Бещадського НП (Польща) Річард Предкі, представник Міністерства енергетики та захисту довкілля України Коваль Володимир Олександрович, представник Національного комітету України з програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» Ремінний Віктор Юрійович, директор Інституту екології Карпат НАН України Козловський Микола Павлович та ін.
Конференцію розпочав патріарх лісівничої науки, почесний співголова науково-технічної ради Ужанського НПП, доктор біологічних наук, професор, доктор гоноріс кауза Стойко Степан Михайлович, який привітав учасників конференції та спільно з директором Ужанського НПП Віктором Бирковичем представили фундаментальну доповідь «Історія створення Ужанського національного природного парку: його значення у збереженні біологічного, екосистемного, ландшафтного різноманіття Бескидів». Не менш цікаві доповіді представили голова ВЕЛ Тетяна Тимочко, директор Вігорлатської обсерваторії, Словаччина Ігор Кудзей, проректор з наукової роботи, професор кафедри лісівництва, доктор сільськогосподарських наук НЛТУ України Василь Лавний, науковий співробітник Ужанського НПП Неля Коваль та ін.
Після підведення підсумків учасники конференції та гості свята мали можливість відвідати Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького та Закарпатський музей народної архітектури та побуту, як наглядний приклад етнокультурної спадщини Ужанської долини.
Не менш насиченим і змістовним був і другий день святкових заходів протягом якого учасники та гості свята з екскурсіями відвідали об’єкти природної, етнокультурної та історичної спадщини, що знаходяться на території парку. Екскурсія розпочалась на горі Явірник, де запрошені ознайомились з постійними пробними площами закладеними чеським науковцем Алоїсом Златніком в пралісових екосистемах у 1934 році, далі по програмі було ознайомлення з пам’яткою лемківської архітектури 1645 року Церквою Покрови Пресвятої Богородиці, що в с. Кострино та еколого-освітньою стежкою «Лінія Арпада» в Жорнавському ПНДВ. Особливе враження на гостей справили найбільші дуби України «Дідо-Дуб» та «Дуб Чемпіон», під чудовим враженням від величі могутніх дерев гості провели ознайомчу екскурсію на території Ново-Стужицького ПНДВ. Де в дружній атмосфері в рамках семінару «Ужанський НПП як складова частина міжнародного біосферного резервату «Східні Карпати» під захистом ЮНЕСКО» були підведені підсумки святкових заходів з нагоди 20 річчя Ужанського НПП.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *