Категорії Новини

Від Ужгородської української богословської академії відібрали приміщення “Корони” і продали його за безцінь

korona2Архітектурний комплекс «Корона», що знаходиться в історичному центрі Ужгорода, Ужгородська міська рада продала за 8 мільйонів 65 тисяч гривень. Квадратний метр обійшовся покупцеві у 200 доларів. Ця вартість у тричі нижча ніж пропонують власники новобудов за квартири на околицях міста та у десятеро дешевше комерційної нерухомості у центрі Ужгорода. Так за каденції мера Сергія Ратушняка на цій же вулиці було продано приміщення аптеки за ціною близькою до трьох тисяч доларів за квадратний метр.

Цікаво, що історичну «Корону» в Ужгороді купило ТОВ «Проект Готель Консалтинг ЛТД», зареєстроване за 12 днів до продажу.

Як повідомив журналістам директор Департаменту міського господарства Олексій Касперов, оголошення про продаж комплексу «Корони» мерія розмістила лише у комунальній газеті Ужгородської міської ради «Ужгород». У, наприклад, столичних газетах (для залучення потужніших інвесторів) оголошення не розміщували «через обмежену фінансову можливість департаменту, який за оголошення сплачує кошти».

При цьому, що цікаво, газета «Ужгород» із оголошенням про продаж комплексу «Корони» вийшла замість звичної суботи у вівторок, 17 липня.

На питання журналістів, чому газета «Ужгород» вийшла у вівторок, 17 липня, і де її можна купити, О. Касперов відповів: «Ми опублікували оголошення за 3 тижні до конкурсу, у відповідності до законодавства. Газета «Ужгород» має певні боргові зобов’язання, тому вийшла у вівторок, бо друкарня попередила газету про це у той момент, коли пішло оголошення». О. Касперов не пояснив і те, чому газета не потрапила не те, що у продаж, а і передплатникам.

За словами О. Касперова, він має 3 примірника газети, проте журналістам показав лише копію оголошення, долучену до матеріалів конкурсу.

Також він каже, що Ужгородська мерія вирішила продати пам’ятку архітектури місцевого значення – комплекс «Корона», бо стежить за інформацією, згідно з якою «рівень орендної плати і рівень продажів падає». Через це. стверджує чиновник, можливість самостійно керувати об’єктом не розглядали.

Резонансний продаж архітектурної пам’ятки місцевого значення відбувся у той час, коли майно міста, як заявляла мерія, заблоковане виконавчою службою.

«Майно міської ради дійсно на сьогоднішній день заблоковане виконавчою службою. Однак сьогодні працюємо у законодавчому полі, керуючись законами про малу приватизацію. Процедура (відкриті рахунки чи заблоковане майно) має розпочатися і завершитися у певний термін із певними умовами та результатами. Є позов до суду, а договір купівлі/продажу буде підписаний тільки після того, як буде знятий арешт, накладений на майно», – сказав Олексій Касперов.

Один із засновників підприємства, що придбало на «таємному» конкурсі недорого історичний об’єкт у центрі Ужгорода – комплекс «Корона», має безпосереднє відношення до іншого об’єкту, розташованого неподалік – ресторану «Апріорі».

На веб-сайті Єдиного  державного  реєстру (цей же витяг продемонстрував журналістам на прес-конференції директор Департаменту міського господарства О.Касперов), в інформації про засновників йдеться: Максим Сємаков 1977 р.н. та Андрій Захарченко 1967 р.н. Подано й контактний номер телефону – 0506217761.

За інформацією з джерел отриманих УУБА, головними лобістами по відбиранню майна академії є представники родини Балог, “прикриває” цю схему обласний прокурор Петруня.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *