“Входити в європейську спільноту необхідно із чистим довкіллям” – очільник Закарпатської облради

“Входити в європейську спільноту необхідно із чистим довкіллям” – очільник Закарпатської облради

У четвер, 15 червня, в атріумі будівлі Закарпатської обласної ради відбулися міські зібрання у форматі “town hall meetings”, присвячені актуальній темі сьогодення: «Поводження з твердими побутовими відходами: розподіл фінансового навантаження».
Ініціатор заходу – народний депутат Верховної Ради України Іван Крулько, який в рамках проекту Модельний округ за підтримки Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом «Східна Європа», провів зібрання.
Участь у заході взяли перші особи Закарпаття – Михайло Рівіс та Геннадій Москаль, міські голови та керівники районних рад і райдержадміністрацій, досвідчені експерти, громадські активісти та інші.

Під час відкриття заходу народний обранець Іван Крулько подякував керівництву області за сприяння в організації зібрання, коротко інформував по суті питання та презентував саму програму.
Йшлося про те, що в Україні нараховується 6,5 тисячі законних і близько 35 тисяч незаконних сміттєзвалищ, загальною площею 7% території. Це як площа цілої країни – Данії (понад 43 тисячі кв. км).
– Так-от, Данія 1 % сміття захоронює і 99% – переробляє. Україна з точністю до навпаки. Щоб переломити цю ситуацію, потрібно створити відповідну законодавчу базу, яка б сприяла залученню інвестицій на впровадження новітніх технологій з переробки сміття та збереження чистим довкілля, – наголосив нардеп.
Геннадій Москаль привітав учасників зібрання та зазначив, що питання сміття є дуже актуальним для країни, і вона на сьогодні не знає, що робити ним, яке нараховує чи не мільярди тонн. Щодо Закарпаття, то 40% сміття під час паводків «пливе» в країни ЄС. Більше 20 світових компаній приходило з пропозиціями побудови сучасних заводів, однак через недосконалу законодавчу базу ішло від нас з нічим.
Михайло Рівіс у своєму вітальному слові подякував нардепу за слушну ініціативу на злобу дня, наголосив, що обласна рада сьомого скликання ухвалила важливий документ, в якому відображенні питання, – «Про Регіональну стратегію розвитку Закарпатської області на період до 2020 р.» та інші профільні рішення. Бо обласні обранці свідомі того, що входити в європейську спільноту необхідно із чистим довкіллям.
– Цивілізація починається з того, як ми поводимося зі сміттям. Тому підтримую голову ОДА, що необхідно на вищому законодавчому рівні прийняти відповідні закони та нормативні документи, які б сприяли побудові сміттєпереробних заводів і жорстко контролювали порушення екологічних норм, навіть до кримінальних притягнень , – наголосив Михайло Рівіс та додав: – Ми повинні йти не в полігонну систему, а в переробну, як то зробили Угорщина, Словаччина, Чехія, Австрія, Німеччина та інші, котрі готові з нами поділитися своїм досвідом. Бо переробка сміття – ще й дуже хороший бізнес: країни отримують теплову та електроенергію. Словом, потрібно заохочувати інвестування екологічно безпечних технологій з переробки та утилізації відходів, інакше ми опинимося в глухому куті.
Очільник облради також підкреслив, що під час громадських слухань псевдоактивісти підбурюють простих людей і ті сприймають в штики будь-які ініціативи щодо побудови відповідних сміттєпереробних заводів на самоврядних територіях. Тому важливим є зрушити масову свідомість людей, що чистота залежить від кожного з нас, від індивідуальної громадянської позиції кожного мешканця. І це завдання кожної людини, кожної територіальної громади, кожної громадської організації та державної установи – робити все можливе для збереження і чистоти нашого довкілля.
На завершення керівники краю побажали учасникам зібрання натхненої плідної дискусії та цікавих результативних рекомендацій з цього болючого питання.

Прес-служба Закарпатської облради

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *