Важливо для перевізників: в Україні запроваджено iCarnet

З 1 жовтня в Україні вводиться iCarnet – спеціальна книжка, для здійснення внутрішніх перевезень вантажів під митним контролем в межах території країни.
Умови щодо її використання були прийняті під час XV Міжнародної конференції в Одесі, яка відбулась 10 вересня 2014 року. Зокрема, під час заходу було підписано Додаток 3 до Угоди про співробітництво між Держмитслужбою України, АсМАП України та МСАТ від 10 вересня 2004 року «Щодо використання iCarnet для внутрішніх перевезень товарів під митним контролем та управлінням в межах території України».
Відповідно до Угоди, митниці Міндоходів приймають та проводять оформлення книжок iCarnet у відповідності до статей 94, 306 Митного кодексу України, Порядку реалізації положень Конвенції МДП, затвердженого наказом Держмитслужби від 21.11.2001 № 755, Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затвердженого наказом Мінфіну від 09.10.2012 р. № 1066.
Враховуючи, що на сьогодні Митним кодексом України більше не передбачено застосування гарантування «митним перевізником», iCarnet слугуватиме надійною гарантією доставки товарів, що переміщуються під митним контролем між внутрішніми митницями.
Зазначене рішення позитивно сприйнято офіційними робочими органами ЄЕК ООН.
iCarnet може видаватись тільки користувачам книжок МДП – учасникам АсМАП.
 
Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області

1 Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *