В Закарпатті почнуть економити на сільських радах

фінансиНа Закарпатті скоротять п’яту частину сільських рад? З метою економії бюджетних коштів. Адже на території частини сільських рад гірського краю проживають лише по кількасот жителів. У такому селі може не бути жодного суб’єкта господарювання, зате завжди є сільвиконком із не менш ніж сімома працівниками…

Край за Карпатами неоднорідний за структурою населення, розміщенням економічних і природних ресурсів. Звідси й розбіжності у формуванні бюджетів, обсягах надходжень і витрат.

— Дуже непросто знайти додаткові резерви після того, як кошториси області, районів, міських, селищних і сільських рад, ухвалені перед цим, враховували всі наявні можливості, — розповідає директор департаменту фінансів Закарпатської облдержадміністрації Петро Лазар.

Особливого значення тепер набуває повнота збирання податку на доходи фізосіб (85% у структурі надходжень до місцевого бюджету). Нині вони повністю надходять у загальний фонд, тож закарпатці порушують питання, щоб половина цього податку надходила до бюджету розвитку. Завдяки цьому можна було б використовувати їх оптимальніше з урахуванням потреб на місцях.

У документі, сформованому після розпорядження уряду, виділено два блоки. Перший стосується збільшення доходів, і в цій частині основний резерв полягає в легалізації зарплат. Інший серйозний ресурс полягає у цілковитій ліквідації заборгованості з податків: стежитимуть за виплатою мінімальної заробітної плати, яку не всюди видають у повному обсязі. Збільшення дохідної частини місцевих бюджетів обіцяє і перегляд грошової оцінки землі (вона застигла на відмітці, встановленій десятиріччя тому, тож вартість оренди повинна зрости).

Скорочувати пільги задля кращого наповнення бюджету навряд чи доведеться: торік місцеві органи влади надавали їх небагато. Їх кількість можна порахувати на пальцях однієї руки, а в натуральному обчисленні вони становлять лише 200 тисяч гривень. Серед заходів щодо заощадження коштів у Закарпатській області — оптимізація структури органів місцевого самоврядування. У структурі місцевих бюджетів Закарпаття один обласний, 13 — районні, 5 — міські (у містах обласного підпорядкування), решта селищні і сільські. На території частини сільських рад проживають лише по кількасот жителів. У такому селі може не бути жодного суб’єкта господарювання, зате завжди є сільвиконком із не менш ніж сімома працівниками. З цих міркувань доцільно скоротити приблизно п’яту частину сільрад області — позбавитися від «дрібних». Це не відобразиться на якості надання послуг, але дасть змогу заощадити чимало коштів на зарплатах.

Декотрі з місцевих бюджетів мають захищені статті на 100%, а ось в окремих можна заощаджувати на канцелярських товарах, проведенні ремонтів, паливі тощо.  Якщо ретельно виконувати додаткові заходи щодо наповнення та витрат бюджету, то обласні «фінанси не співатимуть романсів».

Василь БЕДЗІР, “Урядовий кур’єр

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *