В Закарпатті чиновники вирішили розвернути цивілізацію в протилежний бік

В Закарпатті чиновники вирішили розвернути цивілізацію в протилежний бік

Якщо в Закарпатті під час чергового паводку, снігової лавини, раптового селю від вирубок лісу або надзвичайного випадку (ДТП чи ін.) потрібно надати потерпілим особам екстрену медичну допомогу, то на Драгобрат, Німецьку Мокру, Медвежий чи Тітківці на думку чиновників обласної медицини, можна дістатися до потерпілих і на звичайній швидкій, повідомляє Карпатське інформаційне агентство

На дворі 2020 рік і поки Tesla Roadster летить до Марсу, в Закарпатті чиновники вирішили розвернути цивілізацію в протилежний бік.

Прокоментувати дану ситуацію представники Карпатського інформаційного агентства  звернулися до ініціатора створення програми санітарної авіації в Закарпатській області, депутата обласної ради Михайла Кіша: «Прикро те, що на звернення та прохання виконати обов’язково необхідні заходи щодо організації надання екстреної медичної допомоги особам, які можуть опинитися в важкодоступних або взагалі не доступних для транспортних засобів  місцях, ми отримуємо відписки, які свідчать про нерозуміння складної ситуації або не бажання реагувати на виклики, що час від часу мають місце.

Адже для вирішення даної проблеми не потрібно залучати значних коштів з бюджетів краю. Мова йде про мінімальні затрати, а саме:

–       залучення наявного в Закарпатській області гвинтокрилу (підпорядкування – МВС, місце дислокації –  Ужгородський аеропорт);

–       влаштування в кожному місті, районному центрі чи ОТГ майданчику (злітно – посадкова смуга) для прийому гвинтокрила. Як правило для вирішення  цієї задачі використовуються футбольні поля;

–       відпрацювання комунікації між органами  МВС, МНС та МОЗ в частині забезпечення безпеки при посадці та взлету гвинтокрила та транспортування осіб, у відношенні яких мають проводитись невідкладні реанімаційні заходи;

–       придбання необхідного медичного мобільного обладнання для проведення реанімаційних заходів, інтенсивної терапії;

–       формування та відпрацювання політної карти по території області.

 І все рухалось по плану, але Департамент охорони здоров’я з офіційним листом від 25.11.2019 за №1726/05-3 дав відповідь.

Цитуємо: «…Немає потреби залучати літальні апарати, які локалізуються на базі Ужгородського летовища».

 Не будемо з єхидством виправляти, що літальні апарати це не пожежа і не епідемія, вони не локалізуються, а дислокуються. Це так, дрібниці. Образливо і пихато виглядає відповідь чиновників від обласної медицини, про те що з медициною, а особливо в екстреній медичній допомозі все гаразд.

Ремарка проста, в Австралії погано у зв’язку з пожежами в екстреній медичній допомозі, а у нас все гаразд.

Починаючи з 2010 року у «високих» коридорах точаться розмови про те що в регіоні, де складний гірський рельєф, погодні умови можуть змінюватися у лічені хвилини, де щороку стаються паводки та снігові лавини, де селеві потоки та зсуви призводять до ізоляції сотень, а то й тисяч жителів, де покриття дорожнього полотна та стан спеціалізованого транспорту знаходиться в жахливому стані, повинна функціонувати регіональна санітарна авіація.

   Очікуємо адекватну реакцію виконавчої влади, на «відфутболюючі» відповіді Департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА.

По крайній мірі, ініціатори створення сан авіації в лиці депутатів Обласної ради беруть на себе зобов’язання вирішити це питання в поточному 2020 році.

Карпатське інформаційне агентство 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *