В ужгородському скансені відкрили виставку робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва Закарпаття

В ужгородському скансені відкрили виставку робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва Закарпаття

21 серпня з нагоди Дня Незалежності в ужгородському скансені майстри народної творчості краю представили свої роботи на виставці «Із джерел народних».

Виставка робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва Закарпаття вже кілька років поспіль традиційно проводиться Закарпатським обласним організаційно-методичним центром культури та Закарпатським музеєм народної архітектури та побуту.

На виставці представлено понад 80 робіт 14 майстрів, які доповнені окремими зразками з фондової збірки ужгородського скансену.

Це вишивка, ткацтво, різьба по дереву, кераміка, витинанки, вироби з металу, коренепластика. Серед них варто виділити барельєфи Петра Шегди (Міжгір’я) на теми верховинських пейзажів та полювання. Тема виноробства, вівчарства та музичних інструментів подається у роботах Костянтина Ковгана з Ужгорода. Вишивка та ручне перебірне ткацтво представлені рушниками, скатертинами, доріжками Гізели Купош з Великої Доброні. Окрему невелику композицію подав Роман Пилип. Цікавим вийшло поєднання кераміки та витинанок, витинанок та ручного перебірного ткацтва. У жанрі витинанки виконані роботи Емми Левадської, Марії Ялової та Марії Купарь. Серед керамістів декоративні тарілки в техніці майоліки подав Олександр Сенько, сюжетні композиції у техніці ліплення – Оксана Масалович, тарілки та ляльки – Андреа Прислупська, композицію «Трилисник» – Вікторія Олень Васів. Хоч і малій кількості, але до виставки ввійшли вироби з металу та коренепластика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.