В ужгородському скансені відкриється виставка у рамках резиденційної програми “Корови орють”

В ужгородському скансені відкриється виставка у рамках резиденційної програми “Корови орють”

9 жовтня о 15 год. відбудеться відкриття виставки у рамках резиденційної програми “Корови орють”

До уваги відвідувачів – колекція сім`ї Ман та проекти учасників.

Партнери: сім`я Ман: будинок баби Фрайтини, с.Буківцьово; сім`я Гуменюків: резиденція БАК, с.Вільшинки.

Почин: Петро Ряска.

Учасники резиденції:

Apl315, Юрій Білей, Martyna Baranowicz, Антон Варга, Ліка Волкова, Аттіла Гажлінскі, Томаш Гажлінскі, Ліна Дегтярьова, Данило Ковач, Павло Ковач (мол), Андріана Куруц, Марія Крижанівська, Наталія Катериненко, Michal Laskowski, Наталія Лісова, Олекса Манн, Дарія Мікламовська, Адріана Моленда, Марсель Онисько, Наталія Пальчинська, Олег Перковський, Оксана Петровськая, Олег Путрашик, Анастасія Руднєва, Patrik Ruzyckiy, Петро Ряска, Антон Саєнко, Євген Самборський, Андрій Стегура, Олег Сусленко, Любомир Тимків, Володимир Топій, Руслан Тремба, Станіслав Туріна, Володимир Ульянов, Ярослав Футимський, Вадим Харабарук, Наташа Шевченко, Банді Шолтес, Сергій Якунін

Резиденційна програма Корови орють на прикладі двох сіл Буківцьово та Вільшинки звертає увагу на ситуацію в гірських селах Закрапаття. Сюрреалістичні застиглі будинки та вулиці розказують про минуле життя та мрії.

Верхнє Буківцьово є чимось особливим відрізаним від життя місцем, особливо взимку. Жителям верхньої частини села потрібно закуповувати продукти на зиму. Автобуси в село не їздять, школи немає, дороги хорошої немає. Хліб в село привозять о 13й годині дня хлібовозом, цією ж машиною можна доїхати до Перичина. Алкоголь є. Молодь виїжджає в місто та закордон.

Резиденційна програма “Корови орють” це дещо напів-екстремальні умови для проживання. Глиняний будинок баби Фрайтини хоч і є атмосферним та затишним проте культура биту його відносить до сільських традицій минулих століть.

Резиденційна програма існує з літа 2016 року за сприяння сім`ї Ман, ужгородських колекціонерів у поколінні, котрі надали свій будинок. Котрий розташований у високогірній місцевості Закарпаття, в селі Буківцьово, Велико-Березнянського р-ну.

Іншим місцем програми “Корови орють” була резиденція БАК, будинок сім`ї Гуменюків, що в селі Вільшинки.

Виставка триватиме до 24 жовтня 2020 р.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *