В Ужгороді виступили проти політичних репресій (ФОТО)

22 січня 2014 року, вся Україна, не дивлячись на жахливі події в Києві, породженні антинародним правлячим режимом, відзначила 95-ту річницю історичного Акту об’єднання (Злуки) Українських земель у складі Соборної України. З нагоди даного історичного ювілею Народна рада Закарпаття (громадсько-політична коаліція), за участі ГО Християнсько-народної спілки Закарпаття, ГО Карпатської січі, крайової організації Товариства політв’язнів і репресованих України, Ужгородської федерації єдиноборств КаУ, ГО «Праві», ГО крайова «Просвіта», ГО «Молодь Закарпаття», ГО «Молоді вчені», обласних організацій політичних партій «Україна соборна», «Конгрес українських націоналістів», «Демократичний альянс», «Європейська платформа», «Республіканська християнська партія» та громадських активістів м. Ужгорода, закликала широку громадськість провести акцію живого ланцюга, і взявши один одного за руки, символічно об’єднати два береги в Ужгороді, через транспортний міст, на річці Уж. Цим самим виявити ушанування до минулих поколінь борців за державну і національну незалежність України, та солідарність із сьогоднішніми борцями за конституційні права і свободи громадян в Україні.

нрз
Учасники акції, під синьо-жовтими, червоно-чорними прапорами, з символікою громадських організацій та політичних партій, членів коаліції, і з банером «Народна рада Закарпаття» пройшли центральними вулицями та площами м. Ужгорода і зібрались на пішохідному мості, де розділившись на дві багатолюдні колони, вздовж набережних і двох рукавів річки Уж, пройшли до транспортного мосту, символізуючи захід і схід України. На транспортному мості колони зійшлись і учасники акції, взявшись за руки, утворили живий ланцюг, який символічно об’єднав два береги Ужгорода, символізуючи єдність Західної і Східної України та Соборність України. Йдучи до транспортного мосту люди скандували: «Слава Україні, героям слава!», «Схiд та Захiд – разом!», «Україна – єдина!», «Разом, і до кінця», «Диктатурі ні!» та інші українські патріотичні гасла.

 

Зустрівшись на середині мосту, люди заспівали Державний гімн України, вшанували хвилиною мовчання всіх жертв політичних репресій та полеглих у боротьбі за здобуття державної незалежності України, зокрема і тих, що загинули 21 – 22 січня ц.р. в м. Києві з вини правлячого антинародного режиму. Поки з двох набережних на зустріч один одному йшли учасники акції, а далі об’єднались на середині транспортного мосту, проїжджаючі мимо машини не переставали схвально сигналити та вітати їх.

нрз2

 

Далеко не радісний настрій, в силу кровавих подій в Києві, та погода не завадили народу прийти на дійство. Акцію, за попередніми підрахунками, підтримало біля півтори сотні осіб, серед яких як молодь, так і люди старшого покоління.

 

Простоявши на мості певний час, об’єднана колона активістів попрямувала до пам’ятника великого українського пророка Тараса Шевченка, де учасники зібрання уклонились світлій пам’яті великого Кобзаря і борця за державну незалежність України, а відтак завершила свою урочисту ходу, пройшовши центральною частиною м. Ужгорода.

Інформує прес-служба НРЗ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *