В Ужгороді вшанували пам’ять Миколи Бандусяка

В Ужгороді вшанували пам’ять Миколи Бандусяка

16 грудня 2019 року, на міському цвинтарі «Кальварія» в м. Ужгороді, Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті відслужив заупокійну літію за українським політичним, державним і громадським діячем, борцем за національну і державну незалежність України, діячем Карпатської України (1939 – 1944), політично переслідуваним і репресованим окупаційними режимами Королівства Угорщини (1939 – 1944) та Московського комуністично-радянського Союзу РСР/КПРС (1944 – 1956), учасником українських національно-визвольних змагань кінця 80-х – початку 90-х рр. минулого століття, одним із ініціаторів та активних учасників відродження Закарпатської крайової «Просвіти», просвітянином, юристом, адвокатом, доктором права Миколою Михайловичем Бандусяком (16.12.1909, с. Ясіня, Закарпаття під окупацією Австро-Угорської імперії та Королівства Угорщини – 09.03.2002, м. Ужгород, Україна) у день 110-річчя від дня його народження.

Владиці Віктору співслужили протоієрей Сергій Урста, секретар єпархіального управління, ректор Ужгородської української богословської академії, архімандрит Спиридон Дудин та протоієрей Ростислав Криворучко, представники єпархіального духовенства.

До могили Миколи Бандусяка та його дружини Катерини Студені було піднесено корзину із живими квітами та запалено поминальні лампадки.

Літію було відслужено біля могили Миколи Бандусяка та його дружини Катерини Студені на міському цвинтарі «Кальварія» за участі представників родини покійних, Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Закарпатського обласного національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна» та небайдужої громадськості.

Після закінчення богослужіння, до присутніх з поминальним словом звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який зупинився на достойному життєвому шляху Миколая Бандусяка, з яким він був знайомий особисто та перебував у близьких дружніх відносинах, а також розповів про шанобливе і гідне наслідування подружнє життя Миколи Бандусяка (1909 – 2002) та Катерини Студені (1913 – 1994).

До присутніх також звернулася прийомна донька покійних Олена Федорова та представники громадськості.

Прес-служба МКЄ ПЦУ.

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *