В Ужгороді відзначили 150-річчя видатного українського письменника Василя Стефаника (фото)

В Ужгороді відзначили 150-річчя видатного українського письменника Василя Стефаника (фото)
У вінок всенародної поваги і любові до видатного українського письменника Василя Стефаника свої пелюстки вплели сьогодні і студенти Ужгородського інституту культури і мистецтв. Андріана Зан, викладач – методист української літератури, керівник навчальної групи 1 курсу сп.«Сценічне мистецтво» та «Видовищно- театралізовані заходи», провела цікавий урок-портрет, у центрі якого – творча постать видатного письменника – ювіляра Василя Стефаника.
По- різному називають письменника його шанувальники та критики: українським модерністом, великим майстром експресіоністичної новели, «поетом мужицької розпуки», «співцем народної душі», ба, навіть, «селянським Бетховеном». Андріана Василівна цікаво презентувала студентам різні грані особистості В. Стефаника: таємницю роду Стефаників, взаємодію митця з українською інтелігенцією, політикою, радянською владою, розповіла про уподобання, «найвищі ідеали жінки» та родинні цінності письменника. Студенти активно включалися в обговорення знакових творів видатного прозаїка ( «Камінний хрест», «Марія», «Сини», «Кленові листочки»), просякнутих гіркотою і трагізмом. Викладачу вдалося переконати своїх студентів у неповторності таланту майстра слова «різьбленого як камінь», Василя Стефаника, якому вдалося втілити свою письменницьку мрію: своїми творами «сказати людям щось таке сильне і гарне, що такого їм ніхто не казав ще…».
Урок- портрет вдало доповнив перегляд бібліотечних документів ювілейної виставки під назвою «І душа його горить сьогодні», яку підготувала завідувачка бібліотекою інституту Елеонора Лукеча разом зі своєю помічницею Крістіною Лабою.
На світлинах студенти 1 курсу ХМ та МСКД з викладачем української літератури Андріаною Зан та завідувачкою бібліотеки Елеонорою Лукечею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.