В Ужгороді відкрили Закарпатський Волонтерський Центр (відео)

В Ужгороді відкрили Закарпатський Волонтерський Центр (відео)
16.04.2021 відбулась церемонія відкриття Закарпатського Волонтерського Центру та панельна дискусія на тему: “Волонтерство на Закарпатті на порозі викликів 2020-2021”.
В ході дискусій учасники поділились досвідом взаємодії з регіональною мережею волонтерів та як бізнес-громадськість та влада реагували спільно для подолання наслідків COVID-19.
Зокрема, керівниця проекту, голова ГО “Відродження України – Закарпатської області” Власта Рейпаші, розповіла, що регіональна волонтерська мережа складає понад 60 активних учасників з усіх куточків Закарпаття. Саме завдяки небайдужості людей з великим серцем вдалось з перших днів березня 2020 року надавати допомогу лікарям та медичним установам області, які боронили закарпатців від COVID-19. Хтось почав виготовляти маски, хтось збирав кошти на захисний одяг, якого ніде не було чи респіратори, кисневі концентратори тощо. Загалом, мережі вдалось зібрати допомоги на понад 9 млн. грн. для всіх лікарень області.
З нещодавніх ініціатив волонтерів, це запуск пунктів безоплатного прокату кисневих концентраторів. Виявилось, що пацієнтів, яких виписують з лікарень всеодно ще мають якийсь час кисневу недостатність. Тому важливо було зібрати кошти та організувати роботу. Власне, завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку та цього проекту наша мережа запускає ініціативи правильно та показує хорошу віддачу. Наразі, по Закарпаттю задіяно 13 кисневих концентраторів, кошти на які зібрали люди на суму 390 000 грн.
Юрій Яцина, головний лікар Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака відзначив високу роль волонтерів у забезпечені базових потреб лікарень. Зокрема, ми почали співпрацювати з волонтерами під час пандемії. І це ніби як пазл який швидко складався і допомагав закривати ті ніші, які у нас були відкриті. Все рішалось швидко та без суєти. За що ми щиро дякуємо закарпатцям, які відгукнулись і не лиши лікарів один на один з цією бідою.
Про співпрацю крупного бізнесу та мережі волонтерів розповів Андрій Гуйо, меценат, представник ТОВ “Епіцентр К”. Підприємство давно бере участь у соціальних ініціативах та фактично підтримуємо волонтерів з 2014 року, коли потрібна була допомога на сході. На разі, ми теж включились у роботу з подолання викликів пандемії та надаємо допомогу лікарням області. Перші респіратори, які надійшли в Епіцентр, ми віддали в обласну лікарню. Потім доєднались до закупівлі першого кисневого концентратора для людей на дому. Ми з радістю будемо допомагати волонтерам нашого краю спільно долати виклики.
Михайло Петрішка, директор Департаменту соціального захисту населення також поділився досвідом координації зусиль з мережею волонтерів. Ми щиро радіємо, що в нашій області відкриється Закарпатський Волонтерський Центр, який буде співпрацювати з нами та з обласною адміністрацією. Нещодавно, в нашій області також відкрився Центр по допомозі учасникам АТО та запрацювала гаряча лінія і все це завдяки нашим волонтерам. Добре, що громадськість спонукає обласну владу до зміни якості життя краян, адже чого чекати.. потрібно діяти.
Проект націлений на зміцнення інституційного потенціалу волонтерського руху на Закарпатті, його інтеграцію та покращення навичок координації спільної роботи у кризових ситуаціях у регіоні. Завдяки проведеним заходам волонтери здобули необхідні знання та навички для ефективної та цілеспрямованої діяльності з метою залучення до спільної роботи нових матеріальних і людських ресурсів.
Проект “Волонтерський Центр Закарпаття” виконується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
* * *
Додаткова інформація: 0506654525 Власта Рейпаші.

http://

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.