В Ужгороді відбудуться “Проводи зими”

В Ужгороді відбудуться  “Проводи зими”

масницяУжгородський міський виконавчий комітет повідомляє, що 9-10 березня 2013 року в обласному центрі Закарпаття, в Боздоському парку відбудеться яскраве зимове свято — народне гуляння «Проводи зими».

 

У програмі:

09 березня

10.00 початок продажу млинців, меду, сувенірів…
11.00 Музичний супровід свята
12.40 Початок святкової концертної програми
13.00 Офіційне відкриття свята
14.00 Театралізована ігрова розважальна програма для дітей
16.00 Запалення святкового вогнища

10 березня

10.00 Початок продажу млинців, меду, сувенірів…
11.00 Музичний супровід свята
14.00-15.00 Святкова розважальна програма: концерт, веселі конкурси.

Відзначати свято проводів зими. або як ще його називають – Масницю, Пущення, Запусти, Колодія, Заговини, Сирний в останній тиждень перед Великим постом – давній слов’янський звичай, який перейшов нам у спадок від з язичницьких часів .
До Хрещення Русі (введення християнства) Масниця відзначалася протягом 7 днів, що передують дню Весняного Рівнодення, та 7 днів після цього дня.

У заключний “прощений день” Масниці, за звичаєм просять вибачення у рідних і знайомих за образи і після цього, як правило, весело співають і танцюють, тим самим проводжаючи святкування. У цей день на величезному вогнищі спалюють солом’яне опудало, яке уособлює зиму.

Тож запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до незабутньої атмосфери народних гулянь з розважальною програмою для дітей та дорослих, концертом, конкурсами, хороводами, частування млинцями, медом, медовухою, вином, традиційними закарпатськими стравами та різноманітними ласощами.

У концертній програмі візьмуть участь колективи міського центру дозвілля, учні шкіл естетичного виховання міста, артисти Закарпатського академічного обласного театру ляльок “Бавка”, вокальна студія “Ювентус”, ромські фольклорні колективи та інші талановиті виконавці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *