В Ужгороді Сергій Федака перезентував нове видання з історії Закарпаття

В Ужгороді Сергій Федака перезентував нове видання з історії Закарпаття

Сергій-ФедакаВ Ужгородському прес-клубі відбулася презентація нової книжки Сергія Федаки “Хроніка Закарпаття у незалежній Україні (24 серпня 1991 – 24 серпня 2016)”, яка містить близько тисячі дат останньої чверті століття – події політичної, економічної, культурної історії області.

Презентував видання автор – Сергій Федака, професор кафедри історії України УжНУ, доктор історичних наук.

«Хроніка містить близько 1000 дат, з певним коментарем до кожної події, – каже Сергій Федака. – Книга – один з проявів ювілейних святкувань та осмислень прожитого. Загалом коли я оглядався на ці роки, то аж диву даєшся, скільки було усього пережито, скільки було переломних подій, і зі знаком мінус, і зі знаком плюс. Збудованого багато нового і примножено. Водночас тривали дуже різні вектори розвитку».

Особливо уважно автор описує складні політичні моменти у перші роки по отриманню Україною незалежності. А також зміни у господарському житті краю. Значну увагу приділено й драматичним подіям з життя людей, зокрема, повеням. Відображена і Помаранчева революція, місцеві мітинги, гучні заяви тощо, а також Революція гідності. З воєнними діями на Сході у книзі пов’язані близько 20 записів, що стосуються участі закарпатців у боях на Донбасі, увіковічення пам’яті полеглих.

Книга описує і культурні моменти, соціальні, демографічні та інші. Завершується хроніка історико-статичним нарисом про сучасне Закарпаття. Автор уважно стежить за публікаціями місцевих ЗМІ, зокрема, й проектом Ужгородського прес-клубу, у рамках якого місцеве життя журналісти зображують в численних цікавих інфографіках.

Це вже не перше видання Сергія Федаки жанру історичної хроніки. Тож за кілька років можна чекати ґрунтовне видання про історію Закарпаття від найдавніших часів до сьогодення, можливо у кількох томах.

Щодо книжкового ринку, то, за словами Сергія Федаки, в основному книги купують туристи, а не місцеве населення. З місцевих – більше студенти та учні.

Що цікаво, автор книги побував на більшості подій, описаних у книзі, особисто. Особливо, наприклад, на заходах культурної хроніки, політичних заходах і тп.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *