В Ужгороді провели «Свято Шевченківського слова» (фото)

    До відзначення 200 — річчя від дня народження Т.Г.Шевченка свій перший вагомий культурний доробок 4 жовтня 2013 року внесло Ужгородське вище комерційне училище КНТЕУ.

кнтеу

            В рамках традиційного «Дня працівника освіти» окремо підготовлено і успішно проведено «Свято Шевченківського слова». Гостею свята виступила Наталія Павлівна Дубініна — Якушко, професійний диктор, авторка та ведуча Закарпатського облдержтелерадіо в минулому. Як засвідчує час — улюблену справу продовжує й понині.

Свято слова проходило в бібліотеці училища, яка за дбайливих рук  її завідуючої перевтілилася в світлицю Тараса Шевченка. Бібліотечні полиці прямо валилися від видань творів геніального поета. Стіни обвішані автопортретами ювіляра. Крім того, вся бібліотека потопала в українських рушниках ручної роботи. Найстарішому серед яких уже і самому трохи більше 100. Один автопортрет виготовлений колишніми учнями училища до 150 — річчя Великого Кобзаря, другий — 175. Перший — техніка різьби по дереву, другий — вишивка.

Наталія Павлівна прочитала «Заповіт» Т.Шевченка. Присутні отримали чудову нагоду на святі почути вірші генія у виконанні її вихованок: Даніели Якобчук учениці ЗОШ № 5, та студентки УЖНУ Марини Гірняк. А також твори Шевченка у виконанні учнів першокурсників училища Куцина Євгенія та Онофрей Сніжани, підготовлених Наталією Павлівною спеціально до свята.

кнтеу2

            Можливо вперше в житті в українській сорочці з нагоди такої події побувала директор училища Лідія Павлівна Гондорчин. Це приклад, який варто наслідувати учням, викладачам та майстрам училища. Саме завдяки  моральній та організаційній підтримці Лідії  Павлівни  ідея проведення такого важливого заходу була успішно втілена в творчій діяльності життя училища.

Про те, що свято вдалося, пройшло успішно, можна було переконатися по сльозах радості на обличчях присутніх. Усіх без винятку — викладачів та учнів. Все злилося воєдино. Обличчя сяяли радістю, добром та любов`ю. Чи не в цьому криється сила і велич Шевченківського слова? І справді, Шевченко це набагато більше від того що вивчають. Шевченко — це те чим живуть.

 

Світлана Петренко.

(Завідуюча бібліотекою Ужгородського вищого комерційного училища КНТЕУ)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.