В Ужгороді презентували «Срібний Татош».

У вівторок, 13 травня, у прес-центрі Закарпатської ОДА відбулася прес-конференція, на якій розповіли про цьогорічний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош».
татошЗа словами орендаря Чинадіївського замку Йосипа Бартоша, який є співорганізатором даного фестивалю, через зменшення потоку туристів до Закарпаття стояло питання, чи взагалі проводити цей захід. Але організатори  підійшли прагматично: «Адже митці та люди, збагачені духовною культурою, попри складну суспільно-політичну ситуацію в країні, завжди приймуть участь у такому яскравому дійстві», – розповів пан Бартош.
Також він повідомив представникам мас-медіа, що чекатиме на гостей фестивалю. Це і майстер-клас від бійців рицарських поєдинків, виготовлення виробів із кераміки, бочок, малювання, великий асортимент ляльок-мотанок та багато ще цікавого. До речі, деякі школи Закарпаття надіслали свої заявки щодо прийняття участі у масштабному фестивалі учнів цих навчальних закладів.
Співорганізатор фестивалю «Срібний Татош» Юрій Славік поділився, що на 3-му міжнародному заході візьмуть участь гості не лише із сусідніх країн ЄС – Угорщини та Словаччини, а й із Сербії та Білорусії. «Ми добре пропрацювали над концепцією фестивалю, урізноманітненням історично-архітектурних будівель на території замку, аби максимально відтворити живу історію», – підкреслив пан Славік і додав. – Для малечі передбачені дитячі ігрові майданчики. І хоча фестиваль на платній основі, але дітям дошкільного віку – вхід безкоштовний, шкільного – за півціни, журналістам – вхід також безоплатний. Ціль проведення фестивалю – виховний процес суспільства, бачити історію не з книжок, а наочно», – зауважив Юрій Славік.
Не обійшли співорганізатори питання підтримки даного заходу з боку обласної влади та сприяння в усіх організаційних питаннях.
Довідково: 17-18 травня 2014 року в Чинадієвському замку біля Мукачева, відбудеться міжнародний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош». Фортеця «Сент-Міклош» XV ст. гордо височіє над мальовничою річкою Латорицею на тлі Карпатських вершин. Здавна тут сходяться шляхи Сходу і Заходу, якими йшли торгові каравани і численні війська. Цьогоріч тут знову схрестять мечі рицарі з України, Словаччини та Угорщини, щоб відродити славу минулих епох.
Срібний Татош – закарпатський пегас, символ чистоти та благородства, вірності та честі, мужності і доброти, кличе за собою в мандри. Світ середньовіччя загублений у попелі часів і розмитих спогадів, і не більш, ніж згадка в старих легендах. Заховані від людського ока, забуті міфічні герої, й надалі живуть поруч із нами. Та готові знову увірватися в звичний ритм нашої повсякденності на крилах Срібного Татоша.
На фестивалі будуть проводитись видовищні середньовічні бугурти, двобої на мечах і алебардах, лунатиме автентична музика, готуватимуться смачні страви за старовинними рецептами. Крім того, кожен учасник фестивалю зможе взяти участь в середньовічних забавах і танцях, постріляти з лука та арбалета, долучитися до майстер-класів, придбати оригінальні речі на ярмарку. Для цього будуть діяти спеціальні майданчики. А у вечірній час небо спалахне від фаєр-шоу. На два дні середньовічна містерія заполонить не тільки територію замку, а й всіх учасників. Незвідана Срібна земля щиро запрошує всіх охочих долучитися до цього дійства.
Під час фестивалю гостям буде запропоновано відвідати екскурсії по замку Сент-Міклош, прийняти участь у середньовічних забавах та різноманітних майстер-класах, повідомили співорганізатори.
Управління інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *