В Ужгороді представили мемуари колишнього політв’язня

мемуари-ДовговичУ четвер в Ужгородському коледжі культури і мистецтв відбулася перша в Україні презентація книги Левка Довговича – закарпатця, котрий у юнацькому віці потрапив до таборів ГУЛАГу.

Збірка спогадів має назву “Хроніка політичного в’язня № 2А 424”, була видана у 2013 році у Пряшеві двома мовами – українською та словацькою. Складається із 49 підрозділів, написаних на основі судової справи автора, з конкретними датами, іменами, документами.

У 14-річному віці ужгородський націоналіст потрапив у радянський концтабір на півночі Союзу і з того часу почалося його багаторічне скитання таборами, численні втечі і, як наслідок, ще більші покарання.

Звільнили Довговича лише у 1956 році у часи політичної “відлиги”, після чого він разом із рідними емігрував до Чехії. Зараз Левко Довгович живе у Словаччині, його знають як видатного керівника українського народного хору “Карпати”, голову Крайової пластової старшини, громадського діяча, володаря численних нагород та відзнак.

Презентація української версії “хроніки” відбувалася за участю студентів коледжу – вони у складі різних творчих колективів створили театральну постановку за сюжетом книги.

Привітали автора також його ужгородські колеги – академічний камерний хор “Кантус”, який підготував особливий подарунок – виконав пісню, написану на музику його двоюрідного діда.

Про Захід

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *