Letyshops

В Ужгороді представили команду Ukraїner

В Ужгородського прес-клубі відбулася прес-конференція учасників експедиції Ukraїner. Команда проекту вирушила в тур по Закарпаттю і вже встигла відвідати ромські поселення, дослідити природу Великоберезнянського і Перечинського районів, ознайомитись із життям відлюдників. На прес-конференції йшлося про перші враження та подальші плани експедиції, мету та цілі, які ставить перед собою медіа-проект Ukraїner.

українер

Богдан Логвиненко, автор проекту, відомий журналіст, блогер, музичний продюсер, письменник та мандрівник розповів: «Ми мандруємо Україною у пошуках людей, місць, їжі. Такі теми ми вибрали для себе, щоб описати Україну і, можливо, об’єднати або принаймні познайомити регіони між собою. Якось я зрозумів, що у закордонних медіа бракує розлогих матеріалів про українців. Тому й виникла ідея нашого проекту. А розпочати ми вирішили із Закарпаття. Наші матеріали будуть перекладатися кількома мовами (окрім, можливо, наших «внутрішніх» історій»).

Один із учасників проекту – закарпатець, викладач гри на гітарі, фудблогер Траян Мустяце. Він розповів: «Я люблю Закарпаття і хотів би відкрити його більше і для самого себе, і для України та світу. Наразі Ukraїner – це ідеальний проект для цього».

Дмитро Охріменко, відеограф, засновник OHRIM Production, оператор, режисер мандрівник додав: «До мене давно прийшла ідеї їздити Україною і знімати цікавих людей, але не було компанії. Богдан Логвиненко запропонував своє бачення і я зразу погодився, бо це те, що я мріяв робити».

Раніше Дмитро Охріменко знімав для передачі «Орел и Решка», що дало досвід оперативних зйомок та підготовки цікавих роликів.

Фотограф Тарас Ковальчук, мандрівник, який проводив майстер-класи і зйомки на усіх континентах, каже: «Я дуже люблю знімати саме людей, а також справжні сюжети на вулиці, репортажити. Я ставлюся до всього, що відбувається, по-доброму, і сподіваюся, що мій позитив потрапить і в кадри. Хочу показати Україну красивою, це для мене дуже важливо».

На Закарпатті команда вже побачила ромський табір на Великоберезнянщині, велосадибу на Перечинщині. І мандруватиме різними районами ще майже 3 тижні – у плані 23 локації.

Проект «Ukraїner» має на меті цікаво розповідати пізнавальні історії про  найвіддаленіші куточки, людей, мистецтво та їжу. За результатами експедиції планують створити сучасні путівники Україною кількома мовами.

Останні кілька десятків років українці активно емігрували або переїжджали до великих міст — поступово залишали свої землі, так нічого про них і не дізнавшись. Історії невеличких поселень не ставали медійними, а залишалися у родинних архівах і поступово затиралися у пам’яті.

Зазвичай, наша держава опиняється  у фокусі світових ЗМІ через політичні та економічні проблеми, війну чи природні катаклізми. На противагу, та невелика кількість іноземців, що приїздять до України, описують її зовсім не так, як це роблять українські ЗМІ. Сторонньому оку Україна відкривається несподіваною, цікавою, непередбачуваною і кольоровою. Але якою бачать свою країну самі українці? Чому, повертаючись із закордону, в першу чергу вони звертають увагу на сірість, негатив, неввічливість та грубість великих міст. Можливо тому, що медійно Україна для самих українців не виглядає добре?

Внутрішній туризм в Україні розвинений слабо, розгалуженість транспортної системи залишає бажати кращого. Доволі багато українців взагалі ніколи не покидали межі своєї області. Ті ж із нас, хто багато подорожує Україною, можуть помітити, як мало ми знаємо про сусідні регіони і про свою країну в цілому. Для того, аби це змінити, ми започатковуємо Ukraїner — новий медіа-проект, який має на меті шляхом ретельних досліджень зрозуміти і сформулювати те, ким ми є.

Перша антропологічно-етнографічна експедиція триватиме півтора року і охопить усі 14 історичних регіонів України — від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії.

Фото Я.Денисюк

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *