В Ужгороді підняли ціну на маршрутки через пенсіонерів.

маршрСьогоднішній день для ужгородців почався не стільки з календарної весни, скільки з копійкової метушні. Незважаючи на супротив ужгородців і представниківдепутатського корпусу, тарифи на проїзд в пасажирському трансорті таки підняли.

Ми вирішили дізнатися, як живеться за новими тарифами ужгородським водіям і пасажирам.

Замість посмішки на обличчі, більшість водіїв зустрічають нас зі знервованим виглядом. Ще б пак, кажуть, що відчувають себе інформаційними консультантами. Цілий день кожен водій змушений доводити до відома пасажирів, що ціна проїзду збільшилася, і пояснювати, чому саме. Не менші проблеми і з рештою, зазначає водій одного з маршрутів: «З самого ранку було 30 грн номіналом по десять копійок, після обіду їх уже майже нема. Більшість людей дають купюри, копійок майже ні в кого нема. Є пасажири, як кажуть, що краще б зробили проїзд по 2.50, тоді менше дріб’язку довелося у кишенях носити». Інший водій зазначає, що здорожчання можна було б уникнути, якби пенсіонери платили бодай 50% від вартості: «Більшість пенсіонерів, які користуються маршрутками у час-пік, їдуть на роботу. Це працюючі пенсіонери, вони спокійно можуть собі дозволити платити бодай одну гривню. Якби пенсіонери платили по гривні, ціну проїзду можна було б і не підіймати». Також водії додають, що фактично більшість пасажирів платять по 2.25, бо так зручніше давати решту.

Самі ж пасажир від здорожчання не в захваті. Так ужгородець Олександр зазначає: «Сьогодні вранці їхав у такій ж набитій маршрутці, усі хаотично шукали по кишенях і гаманцях копійки, тож окрім тисняви довелося усю дорогу  їхати і в штовханині». Не помітила покращення сервісу й ужгородка Галина: «Я навіть не знаю, де те покращання шукати. Маршрутки зранку набиті, їздять будь-як. Якісь там навігатори, казали, мають покласти, а мені що до них? Для мене головне, аби маршрутки були чисті, на голову не капало і їздили по графіку. Бо зараз важко час розрахувати, іноді пішки швидше дійти, аніж маршрутку чекати».

У перевізників ж своя правда.  Підняття ціни вони мотивують тим,  що минулі тарифи не відшкодовували в повному обсязі витрати на послуги. «За період їх дії, з грудня 2009 року, згідно загальнодержавних рішень відбулося подальше підвищення рівня мінімальної заробітної плати, збільшення вартості пально-мастильних матеріалів, автозапчастин тощо.

Зокрема вартість дизпалива зросла з 7,15 грн./л до 10,10 грн./л (на 41,3 відс.), вартість газу СПГ (метану) з 3,96 грн/м3 до 6,90 грн/м3 (на 74,2 відс.), мінімальна заробітна плата зросла із 888 грн. до 1118 грн. (на 25,9 відс.), що призвело до збільшення основних складових собівартості.  Комісія вирішила погодити тарифи на перевезення одного пасажира автотранспортом міського сполучення, який працює у режиміруху «маршрутного таксі», у розмірі 2,30 грн», – йшлося на сайті міської влади.

 

Джерело:  Мукачево.net

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *