В Ужгороді йде гризня між Щадеєм і Горватом

щадейУ вівторок вранці, 21 жовтня, в Ужгороді (одномандатний виборчий округ № 68) з’явилися агітаційні листівки з інформацією, що кандидат від партії «Блок Петра Порошенка» Роберт Горват є на окрузі єдиним узгодженим кандидатом. На листівці – логотипи партій ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода».

Кандидат за списком ВО «Свобода» Ігор Швайка під час візиту до Ужгорода 18 жовтня публічно озвучив, що ця політична сила дійсно підтримує в окрузі кандидатуру Роберта Горвата і заради цього зняв свою кандидатуру представник «Свободи» Ігор Ващенко.

Натомість кандидат за списком ВО «Батьківщина» Іван Колодій заявив представнику ОПОРИ, що його політична сила не підтримувала на окрузі жодного кандидата, у тому числі і Роберта Горвата.

«Ми підтримуємо не персоналії, ми підтримуємо ідею, – зазначив Іван Колодій. – Ідея у тому, щоб переміг демократичний кандидат. 14 жовтня на з’їзді ВО «Батьківщина» вирішено зняти кандидатуру на окрузі № 68 Сергія Кисиличина. Наш кандидат закликав й інших демократичних кандидатів, у яких нема шансів перемогти, зробити те саме, аби не дати потрапити до парламенту регіоналу, який голосував за диктаторські закони 16 січня» (мається на увазі – чинний нардеп від округу Василь Ковач, який цього разу балотується як самовисуванець – Авт.).

Іван Колодій також додав, що ужгородська міська організація партії «Батьківщина» не давала дозволу на використання логотипу партії на агітаційній листівці Роберта Горвата. Про сам факт він дізнався від спостерігача ОПОРИ, відтак з цим будуть розбиратися.

Керівник виборчого штабу Роберта Горвата Андрій Риба у коментарі ОПОРІ заявив, що висуванця «Блоку Петра Порошенка» затверджено як єдиного узгодженого кандидата у окрузі № 68. Про це домовлено із центральним виборчим штабом «Батьківщини». І якщо у місцевій організації цього не знають, хай подзвонять у Київ. Андрій Риба додав: якби між партіями не було домовлено про єдину кандидатуру в окрузі, тоді б «Батьківщина» і «Свобода» не знімала свого кандидата.горват

Водночас на те, що саме він є «єдиним демократичним кандидатом», у своїй агітаційній продукції натякає самовисуванець, секретар Ужгородської міської ради Віктор Щадей. Зокрема, у агітаційній листівці Щадея розміщено заяву Сергія Кисиличина. У цьому тексті немає жодного слова про те, що представник «Батьківщини» зняв свою кандидатуру саме на користь Щадея.

Водночас ця інформація візуально розміщена поруч із прямою агітацією за Віктора Щадея від ректора Ужгородського національного університету Володимира Смоланки та головного лікаря міської лікарні Івана Кураха. Заголовок інформаційного повідомлення – «Кисиличин зняв кандидатуру на користь найсильнішого». Тож виборець, який не читатиме цього тексту, може візуально сприйняти, що кандидат від «Батьківщини» зняв свою кандидатуру саме на користь Віктора Щадея.

Також Віктор Щадей натякає, що Сергій Кисиличин зняв кандидатуру на його користь, на своїй сторінці у мережі «Фейсбук»: «Я спілкувався з Сергієм і з його однопартійцями, ми обговорювали ситуацію на нашому окрузі. Радий, що представники “Батьківщини” змогли відмовитись від власних амбіцій заради спільного інтересу – недопустити перемоги регіонала. Сподіваюсь, що інші кандидати також проявлять розсудливість – тільки разом ми можемо перемогти».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *