В Ужгороді говоритимуть про гендерну дискримінацію у правосудді

гендерУ вівторок, 21 червня, о 12.00 в Ужгородському прес-клубі відбудеться прес-конференція на тему «Забезпечення принципу гендерної рівності та недискримінації при здійсненні правосуддя» з метою висвітлення проблеми доступу жінок та чоловіків до правосуддя та презентації проведеного громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи» моніторингу судових рішень з питань захисту від ґендерної дискримінації, що здійснювався за підтримки Проекту USAID «Справедливе правосуддя».

У рамках проекту було проаналізовано близько 1 500 судових рішень у цивільних, кримінальних та адміністративних справах. Окрім того, було проведено фокус-групи із суддями та адвокатами, що дало можливість обговорити проблеми захисту від дискримінації за ознакою статі у судах. Аналіз судових рішень, зокрема, показав, що не дивлячись на те, що закон України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків» діє з 2005 року, судова практика із застосування норм цього закону є дуже не значна – тільки 132 судових рішення містять посилання на цей закон. Норми закону про захист від сексуальних домагань практично не застосовуються,  а близько 80% справ, пов’язаних із сексуальними домаганнями на робочому місці стосуються позовів чоловіків, щодо яких були звинувачення у сексуальних домаганнях, стосовно захисту честі, гідності, ділової репутації, визнання інформації про вчинення сексуальних домагань недостовірною та її спростування, та відшкодування моральної шкоди.

Детальніше про дослідження розкажуть Христина Кіт та Галина Федькович з Центру «Жіночі перспективи».

Під час прес конференції будуть також представлені рекомендації для покращення доступу жінок та чоловіків у захисті від ґендерної дискримінації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *