В Ужанському нацпарку пройшла міжнародна конференція-семінар «Менеджмент полонин та природних лісів»

В Ужанському нацпарку пройшла міжнародна конференція-семінар «Менеджмент полонин та природних лісів»

14.03.2017 в пансіонаті «Урочище», у селі Вішка, Великоберезнянського району в рамках міжнародного проекту «Охорона природи як можливість для регіонального розвитку» пройшла міжнародна конференція-семінар на тему «Менеджмент лук (полонин) та природних лісів», організована спільно зі словацькими партнерами. В її роботі взяли участь керівники та науковці природоохоронних установ Словацької Республіки та Ужанського НПП, група викладачів–науковців на чолі з директором УТЕІ КНТЕУ, кандидатом економічних наук, професором Гаврилко П.П., викладачі – науковці з Ужгородського НУ, представники місцевих громад району, представники Рахункової палати України. На конференції розглянуті важливі питання щодо управління лісами та луками на природоохоронних територіях Ужанського парку та сусіднього словацького парку «Полоніни».
Рахунковою палатою 13.03.2014 розпочато в Ужанському НПП аудит використання коштів державного бюджету, спрямованих на функціонування об’єктів природно-заповідного фонду, що входять до складу міжнародного біосферного заповідника «Східні Карпати».
Під час аудиту контрольна група Рахункової палати прийняла участь у міжнародній конференції-семінарі, що проводилась в Ужанському НПП.
Відкрив конференцію директор Ужанського НПП Биркович Віктор Іванович, кандидат наук з державного управління, доцент, який презентував аналітичну доповідь про те, як здійснюється управління різними екосистемами в парку та забезпечується охорона і відтворення природних комплексів і об’єктів, як здійснюється господарська і рекреаційна діяльність.
З вітанням до учасників конференції звернувся Піхоцький Володимир Федорович – начальник територіального управління Рахункової Палати України, доктор економічних наук, доцент, заслужений економіст України, який зазначив, що перебуваючи з робочим візитом в Ужанському НПП переконався у необхідності удосконалення механізмів щодо покращення співпраці в рамках ТБР «Східні Карпати».
В своєму виступі представник Державної охорони Словацької Республіки (м. Банська Бистриця) Йозеф Балко розповів про умови впровадження даного проекту, його цілі та можливості і які заходи проводяться в рамках проекту. Проект фінансується за рахунок гранту від Королівства Норвегії через Норвезький фінансовий механізм та співфінансування з державного бюджету Словацької Республіки. Й.Балко підкреслив, що головним завданням проекту є скорочення існуючих бар’єрів і розвиток транскордонного співробітництва в східній частині Словаччини та України, та створення нових і підтримка існуючих партнерств і мереж.
Директор словацького народного парку «Полоніни» Маріо Перенай змістовно розповів як здійснюється менеджмент лісів на їхній природоохоронній території, поділився зі слухачами досвідом вдалих способів відновлення лісів у «Полонінах».
Учасники конференції з цікавістю заслухали доповідь Л. Фельбаби-Клушиної, доктора біологічних наук, професора УжНУ про унікальність водних ресурсів Закарпаття і їх світову значимість та які зміни відбуваються у чагарникових (чорничних) угрупуваннях Українських Карпат від впливу змін клімату та людської діяльності.
Позитивну позицію громад щодо розширення території природо – заповідного фонду Великоберезнянського району висловив у своєму виступі голова Лютянської сільської Ради Буц Юрій Михайлович. Він також зазначив про більш раціональне використання природних ресурсів населенням, і особливо акцентував на проблемі забезпечення місцевих жителів дровами.
В дискусіях обговорювались шляхи спільної діяльності в області управління довкіллям на транскордонних охоронних територіях, намічали важливі і першочергові завдання їх розвитку, ділились досвідом. В теплій і дружній атмосфері учасники конференції обговорювали спільні проблеми та можливості їх вирішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.