В Україні створюється інструмент репресій

В Україні створюється інструмент репресій

лемакТак уже було. Від наших дідів забрали землю, свободу і після цього притягували тих, хто хоч слово сказав проти радянської влади
Якщо у вас на руках відсутні докази чогось (в юридичному сенсі), а їх у вас не може бути в принципі – публічно не висловлюйтеся (стуліть пельку, грубо кажучи) – такий лейтмотив геніальних новел Кримінального кодексу. Вчора ви казали, що політика влади злочинна, а її окремі члени більше змахують на членів ОЗГ ніж на урядовців – сьогодні так не кажіть, бо це “завідомо неправдиві відомості”. У вас відповідних доказів немає. Вам учора здавалося, що студентів побили незаконно, а слідство не йде. Може і так, але де ваші докази? Немає? Тоді жуйте. Такою є мета ініціаторів законів (але і на таке твердження немає доказів). Проста бабуся, яка на вулиці дорікає комусь за маленьку пенсію, за яку неможливо прожити – якщо тільки вона не запасеться купою довідок і висновків НДІ, статистичними даними і даними НБУ про рівень інфляції – значить має місце поширення завідомо недостовірної інформації, яке принизить гідність когось в уряді, значить – вчиняє наклеп. Якщо ж вона, не дай Бог, зробить висновок, що треба зробити з тими, від кого залежить її пенсія – бабуся стане екстремістом.

СТВОРЮЄТЬСЯ ІНСТРУМЕНТ РЕПРЕСІЙ. Бабусю може і не притягнуть, але під загрозою опиняється вся активна частина суспільства. Так уже було, коли від наших дідів забрали свободу і землю та чекали – хто проти радянської влади слово скаже, чи дію зробить?
Якщо норми КК щодо екстремізму і наклепу набудуть чинності (може вже сьогодні набули), будемо говорити алегоріями, а всім державним вождям (великим і малим), потенційним постраждалим від наклепу, треба надати інші імена. Для більшої певності Україну будемо називати (щоб не образити яку-небудь державу) Гондурмагом (щось середнє між Гондурасом і Мадагаскаром). Приймаються інші пропозиції.
Наприклад, спробуємо – “16 січня в рідному Гондурмазі Великі збори, як завжди, строго за процедурою прийняли давно очікувані гондурмагівським народом закони, які без усякого сумніву принесуть спокій і радість у домівки кожного, накреслять велике майбутнє для нашої країни. Увесь цивілізований світ разом із нами, вітає наших лідерів з цим давно очікуваним кроком. У неділю 19 січня весь народ по всій країні буде виражати вдячність і свою радість на площах і вулицях. Прийди і подякуй владі!”.
Прийди і подякуй владі – замість запрошення на масову акцію протесту.

Василь Лемак, доктор юридичних наук, професор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *