В Мукачеві ігнорують «антивірусну» Постанову Кабміну

В Мукачеві ігнорують «антивірусну» Постанову Кабміну

Українці неоднозначно сприйняли заходи по протидії поширенню коронавірусної інфекції на території держави. Багото з них вважають, що в ході реалізації заходів боротьби з COVID-19 порушуються їх конституційні права.  Якби в Україні було оголошено надзвичайний стан, то не було б своєрідних трактувань необхідності дотримання карантину. Але центральна влада не наважалися на такий крок, а органи місцевого самоврядування вбачають у цьому можливість послабити карантинні заходи.

Журналіст Павло Білецький стверджує, що Мукачівська міська рада ігнорує  Постанову Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Цікаво, чому ніде немає інформації про те, що у час збільшення випадків зараження закарпатців на COVID-19 та погіршення епідеміологічної ситуації, Мукачівська міська рада приймає рішення про дозвіл на роботу для непродовольчих магазинів оптової та роздрібної торгівлі, загальною площею не більше 200 квадратних метрів?
Таке рішення, зокрема позавчора прийняла Комісія з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Мукачівської міської ради.
Це попри те, що це рішення прийнято з порушенням повноважень комісії та суперечить Постанові Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/211-2020-%D0%BF) із змінами та доповненнями містить виключний дозволений перелік здійснення господарської діяльності до 24 квітня 2020 року. Про це свідчить рішення Конституційного суду від 16.04.2009 № 7-рп/2009 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v007p710-09), де чітко сформульовано послідовність дій при прийнятті рішення, а також зазначено, що органи місцевого самоврядування, здійснюючи владу і самостійно вирішуючи питання місцевого значення, віднесені законом до їх компетенції, та приймаючи рішення, які є обов’язковими до виконання на відповідній території, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Такі ж положення закріплені у статті 4 Європейської хартії місцевого самоврядування, яка встановлює, що головні повноваження і функції органів місцевого самоврядування визначаються конституцією або законом.
Однак, Комісія Мукачівської міськради під головуванням мера Андрія Балоги, не бере до уваги всі ті закони і приймає рішення у якому не конкретизувала, що мається на увазі під «непродовольчими магазинами оптової та роздрібної торгівлі, загальною площею не більше 200 метрів квадратних» і фактично дозволила відкритись всім магазинам, площа яких не перевищує 200 метрів квадратних. Під цю категорію підпадають 90 % об’єктів, які знаходяться у Мукачеві. По суті у місті цим самим унеможливлено дотримання карантинних заходів і сформовано негативний приклад для інших міст області. І це попри те, що ще кілька днів тому, у місті було введено «комендантську годину».
Ми спробували взяти коментар щодо цієї ситуації у Мукачівській міськраді. Однак, у приймальні нас направили у три відділи, де близько 11.00 ніхто не брав слухавку, як і у прес-службі ради. Додзвонилися лише у відділ економіки, де нам повідомили, що не мають компетенції відповідати на такі запитання.
У Закарпатській ОДА у зв’язку зі зміною влади коментувати таке рішення теж не стали, мовляв уже колишньому в.о. губернатора Олексію Гетманенку не до того. Повідомили лише, що ОДА не втручається у роботу Мукачівської громади.
У свою чергу у Головному Управлінні нацполіції у Закарпатській області прес-секретар Ганна Дан, посилаючись у тому числі й на інформацію мукачівських правоохоронців, повідомила, що рішення органів місцевого самоврядування поліція не коментує, але якщо якийсь із закладів, що відкрилися порушуватиме діюче законодавство, у тому числі і згадану постанову КМУ, то діятимуть згідно закону, тобто складатимуть протокол.
Разом з тим, у неофіційній бесіді з депутатом Мукачівської міської ради та місцевими підприємцями, стало відомо про історію згаданого рішення. Депутат каже, що воно було готове ще три тижні тому і було викликане тим, що у місті живе чимало людей, які перебиваються одноденними заробітками (продавці, офіціанти, тощо). Ці люди та підприємці з ринку «ГІД», зі слів нашого співрозмовника, воліють ризикувати бути зараженими, аніж сидіти вдома без грошей…
Є ще й інша версія цієї історії — орендна плата, яку би хотіли знімати орендодавці з орендарів, які за фактом не здійснюють господарську діяльність в умовах епідемії. Саме орендодавці міських торгових площ, за словами одного з наближених до міськради підприємців, звернулися до Андрія Балоги з проханням прийняти це дозвільне рішення. Паралельно міська муніципальна поліція отримала неофіційну вказівку не чіпати тих підприємців, які відкрилися, мовляв, хай працюють на свій страх і ризик. Орендодавці ж, фактично з 13 квітня отримали підстави вимагати гроші з орендарів. Останні ж, аби платити ці гроші змушені виходити на роботу, наражаючи себе та працівників на небезпеку. Подейкують, що для цього днями планується прийняти ще одне «популярне» рішення про дозвіл на рух міського громадського транспорту. Тут уже про карантин годі й казати. Цікаво, як виконуватиме у цих умовах свою роботу нацполіція і чи переможе надалі у місті над Латорицею інстинкт самозбереження над бажанням заробити?

Підписуйтеся  на канал “Трибуни” в Telegram –https://t.me/trybuna

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *