В київському скансені спалили старовинну будівлю з Закарпаття (ФОТО)

Інформація про займання надійшла до київського міського Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій о 9.30. На момент прибуття пожежної машини, – пояснили МУЗЕЙНОМУ ПРОСТОРУ в адміністрації – там вже працювали пожежники музею, а також охорона, яка прибігла з вогнегасниками одразу, як тільки пожежу помітили. Проте врятувати будівлю, яка накрита надзвичайно займистою соломою, не вдалося.

Адміністрація музею причиною загорання попередньо називає зумисний підпал. Свою думку з цього приводу слідство скаже трохи згодом.

– Тут кажуть, що цим способом користувалися раніше,, щоб позбутися колишніх директорів… Але це вигідно і потрібно тому, хто в першу чергу ненавидить Україну! Бо хто ще може жертвувати НАЦІОНАЛЬНОЮ пам`яткою, щоб усунути з якоїсь посади директора?!, – прокоментував ситуацію генеральний директор музею о. Юрій Бойко.

Нагадаємо, що наймасштабніша пожежа за останні 10 років сталась в Національному музеї народної архітектури і побуту в селі Пирогів у 2006 році. Тоді згоріла унікальна гуцульська хата в цій же експозиції “Карпати” та два господарських приміщення, а в результаті пожежі безслідно зникла колекція з понад 20 унікальних дерев’яних різьблених скринь XVIII – XIX століття, яку напередодні для музею придбав меценат за 99 тис. грн. До цього часу винних у злочині так і не знайшли. У лютому 2011 року в музеї згоріла стая з полонини Германівка (поч. ХХ ст.) з Косівщини, що експонувалася також в експозиції “Карпати” і була єдиною автентичною будівлею, яка представляла у музеї традиційне полонинське будівництво. У березні 2013-го року згоріла дерев`яна баня з села Михайлівка Олевського району Житомирської області.

Фото – зі сторінки Іван Гребенюк.

hata hata2 hata3

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *