В Чопі впала стіна залізничної котельні

Місто Чоп будувалося, як місто залізничників. Великий залізничний транспортний вузол, локомотивне та вагонне депо, служба пасажирських перевезень та багато інших залізничних організацій були основними місцями роботи тисячі мешканців міста.
Сьогодні одні підприємства закриті, інші переведені у інші міста Закарпаття чи навіть України, а інші залишають за собою жахливі руїни.

Чого варте залізничне підприємство ВОДЧ-5, постачальник води в оселі містян. Майже кожен мешканець міста згадує його «не злим, тихим словом», коли ВОДЧ-5 щоденно відключає місто від водопостачання, або коли з кранів тече «рідке латорицьке» болото. Ну вже не будемо говорити про постійні прориви їхньої мережі водопостачання, після ремонту яких залишаються розриті ями, або нагорнуті купи землі. Інколи вода в таких місцях тече місяцями та підтоплює не лише вулиці, а й будинки мешканців міста.
Іншим таким напіврозваленим залізничним підприємством є БУ-5, основний офіс якого знаходиться в Мукачеві. На балансі цієї організації раніше був весь житловий фонд міста, який вони “спихнули” на баланс міста не здійснивши капітального ремонту. Диряві криші, обшарпані під’їзди та фасади будинків залишилися у спадок міській владі.
Минулого року залізничники з гордістю знову “спихнули” міській владі гуртожиток по вул. Пушкіна без опалення, з проблемним електропостачанням, затопленими підвалами та без вхідних дверей. Керівництво міської ради в особі колишнього міського голови Галини Цар прийняли цей гуртожиток у такому жахливому стані, адже на носі були вибори і ніхто з міських чиновників не займався цим питанням.
Майже рік тягнулося питання передачі на баланс міської влади залізничної лікарні, і тут залізничники, знову відзначилися, адже міська влада прийняла на свій баланс лікарню, що знаходиться в Солотвині. Все майно, де сьогодні працює міська лікарня знаходиться на балансі підприємств Львівської залізниці.
З систем водопостачання та теплопостачання постійно тече вода, що спричинює постійні докори містян. У недалекому 2010 році міська влада під тиском тих же залізничників відказалася від централізованої системи теплопостачання. За це, залізничники зобов’язувалися передати на баланс міста всю інфраструктуру теплопостачання та закупити 100 індивідуальних котлів для малозабезпечених мешканців. Котли залізничники закупили, тільки міські чиновники цього часу розподілили їх на власний розсуд, і їх отримали навіть такі містяни, які не мали на це право.
Все інше обіцяне майно залізничне підприємство так і не передало. Сьогодні залізничні монстри централізованого теплопостачання захаращують територію нашого міста. З трьох залізничних котелень, які раніше надавали тепло містянам робочою залишилася лише одна, яка отоплює залізничні підприємства. Прогнивші теплотраси знову починають текти з викидом води, тепла та відповідно коштів.
Дві інші котельні за цей час були законсервовані, але ніхто їх не оберігав, тому на сьогоднішній день вони майже повністю розкрадені.
Минулого тижня, в четвер, одна із стін колишньої залізничної котельні по вулиці Молодіжна повністю обвалилися, завдавши значної матеріальної шкоди мешканцям приватного сектору. Добре, що в момент падіння ніхто з людей не постраждав.
Як стверджують ці мешканці, однією з можливих причин її обвалу став незаконний розбір стін котельні мешканцями міста.
Минулого року, мешканець міста Іван І***** купив будинок по вул. Новій, де його територія межувала саме з цією котельнею. Робітники, які були найняті для ремонту будинку, протягом літа спокійненько розібрали майже цілу стіну котельні, акуратно склавши цеглу на його обійсті.
Отже, сьогодні з колишньої залізничної котельні залишилися дві стіни та високий майже 25 метровий цегляний димохід, які розташовані посеред будинків приватного сектору. Дані напівзруйновані конструкції несуть велику загрозу життю мешканцям міста.
На місце події було викликано слідчо-оперативну групу.
Що робитиме дальше залізничне підприємство з цим розграбованим монстром та чи буде хтось притягнутий до відповідальності побачимо пізніше і обов’язково проінформуємо мешканців міста.

Повідомляє Мій Чоп

stina

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *