Ужгородців, які повертаються із країн із підвищеним ризиком зараження коронавірусом, просять самоізолюватися та телефонувати сімейним лікарям

Ужгородців, які повертаються із країн із підвищеним ризиком зараження коронавірусом, просять самоізолюватися та телефонувати сімейним лікарям

Якщо ви повертаєтеся із країн із підвищеним ризиком зараження коронавірусом, вам перш за все необхідно буде запровадити режим самоізоляції, навіть якщо у вас немає жодних симптомів хвороби. Зв’яжіться, будь ласка, телефоном із своїм сімейним лікарем, який надасть вам відповідні рекомендації.

Самоізоляція – це насамперед утримання від контакту з іншими, щоб зменшити ризик інфікування. Вона виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри або тривалістю понад 15 хвилин).

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем. Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, потрібно ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість – користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення. Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти вам продукти та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *