Ужгородські цигани поза законом: природним та людським (відео)

цигани радванка2Приїжджі рвуться сюди на екскурсію. Наче магнітом їх тягне в цей чужий та шокуючий світ.

«Головна програма» представляє циганський табір серед Ужгорода. Тут немає кордонів, але зайшовши сюди – одразу розумієш: місто в місті.

Тут аромати їжі важко відділити від смороду смітника. А повітря, наче блискавками просякнуте вигуками та прокльонами. І все це здобрене страхом.

Їх табір поза законом: природним та людським. Без будь-яких дозволів та погоджень зведений просто на дамбі.

Між загрозою великої води та гнівом сусідів. Десятки господарств, сотні людей.

У багатьох з них велика вода вже відносила хати у Словаччину. Тоді ледь врятувалися самі. Але це не зупинило циган – повернулися. Почали будівництво.

Основний матеріал для нього глина. Далеко за нею не ходили – брали з дамби. І тут – обурилися інші ужгородці. Дамбу прорве – знесе не лише циганські хати, а цілий район міста. Все це настільки загострилося – що міський голова заговорив про відселення.

Чи жити ромам на цьому місці… Циганка Аміна запитує у карт. А місцевий барон у мера. І лише жителі табору – не зважають: роблять ремонти, господарюють, у них своє життя. В ньому немає місця городу чи саду, зате у кожному дворі гавкучий пес, а на ледь живих халупах — супутникові антени. Вони не відокремлюють себе від світу. Та спробуй образити одного і на захист стануть всі.

fakty.ictv.ua


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.